AkoaPreco.com > Ako si vybrať > Ako vybrať ponorné čerpadlo do studne?

Ako vybrať ponorné čerpadlo do studne?

ako si vybrať ponorné čerpadlo do studneVyužívanie vody zo studne je skvelé, znamená to zvyčajne nezávislosť na dodávkach vody a tiež možnosť využitia kvalitného prírodného zdroja. Voda zo studne sa obvykle delí na pitnú a úžitkovú. Kým pitná je zvyčajne z hlbších vrtov, úžitkovú vodu najčastejšie čerpáme z plytkých studní, obsahujú totiž menej kvalitnú vodu. Keď sa vyberá ponorné čerpadlo, je potrebné brať do úvahy viacero kritérií. Ako ponorné čerpadlo vybrať?

Tlakové čerpadlá


Tlakové čerpadlá je potrebné využiť pri hlbších studniach, kde je vzdialenosť od hladiny aj 8 a viac metrov a je potrebný väčší tlak na čerpanie vody. Ak budete čerpadlo používať často, tak je vhodné vybrať model s frekvenčným meničom.

Čerpadlá do vrtov

čerpanie vody zo studneDôležitý je samotný tvar čerpadla, ktorý by mal byť orientovaný na rozmery studne. Vždy si zmerajte rozmery studne a na základe nich vyberajte veľkosť čerpadla.

Kalové čerpadlá

Tento typ čerpadla do studni pravdepodobne nevyužijete, iba ak ponúka studňa vodu plnú väčších nečistôt, ktoré by nedokázalo bežné čerpadlo spracovať.


Obehové čerpadlá

Ak budete vodu zo studne využívať neustále, tak je vhodné vybrať čerpadlo obehové, ktoré je na takéto čerpanie vody stavané.

Bazénové čerpadlá

Na účely bazénov sú vytvárané aj špeciálne bazénové čerpadlá, ktoré sú lacné a zaistia iba naplnenie bazéna vodou zo studne.

Cena a značka ponorných čerpadiel

kvalitné ponorné nerezové čerpadláCenou a značkou sa riaďte podľa frekvencie používania. Ak budete kupovať ponorné čerpadlo na chatu, kam chodíte len niekoľkokrát do roka, tak si vyberte najlepšie lacný a nenáročný model.

Ak potrebujete čerpadlo k dennému používaniu, tak sa zásadne vyhnite lacným čerpadlám a zamerajte sa na vyššiu alebo strednú cenovú kategóriu. Tomu by mala zodpovedať značka.

Materiál

Najlepším materiálom je nerez, avšak nenechajte sa oklamať ani plastom, plastové čerpadlá sú zvyčajne rovnako, niekedy aj oveľa viac kvalitné ako nerezové ponorné čerpadlá.

Výrobca


Čerpadlo si tiež vyberajte tam, kde ho budete môcť v prípade poruchy reklamovať alebo odniesť do servisu. Mnoho veľkoobchodov so záhradnou technikou rovnako disponuje servisom. Ide o dôležité kritérium, nakoľko sú čerpadlá veľmi poruchové zariadenia.

Mohlo by vás zaujímať

ako urýchliť dozrievanie paradajok

Ako urýchliť dozrievanie paradajok?

V tomto článku vám poradíme ako urýchliť dozrievanie paradajok. Leto sa pomaly končí, noci sú už …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.