Ako si vybraťZáhrada

Ako si vybrať záhradný altánok?

Ako vybrať záhradný altánok?Záhrada by nemala slúžiť len ako miesto aktívneho odpočinku zasväteného záhradníckym prácam, alebo ako obyčajné miesto na posedenie. Malo by to byť miesto určené okrem iného aj na trávenie voľného času odpočívaním, usporadúvaním rodinných stretnutiach alebo posedením s priateľmi. K relaxácii skvele slúži záhradné altánky, ktoré vás ochránia pred dažďom aj prudkým slnečným žiarením. Okrem toho má záhradný altánok význam aj v zime, kedy pod neho môžete uskladniť záhradný nábytok.

Vhodné miesto pre záhradný altánok

Prvým predpokladom správneho výberu záhradného altánku je vytipovanie vhodného miesta. Predtým je potrebné si ujasniť, k čomu nám bude záhradný altánok slúžiť.

Záhradný altánokPre posedenie s rodinou či priateľmi je lepšie umiestniť altánok v blízkosti vlastného domu, kvôli ľahšej obsluhe pri nosení pohostenia.

Ak chceme záhradný altánok používať ako relaxačný kút, kde budeme chcieť naberať energiu, potom je lepším riešením miesto vzdialenejšie od domu. Tu budeme mať viac pokoja na sledovanie prírody a kochanie sa krásami vlastnoručne upravovanej záhrady.

Pre umiestnenie altánku sú dôležité aj prírodné javy, to znamená kedy a ako dlho sem svieti slnko, ako tu fúka vietor a pod.

Podlaha záhradného altánku

Výber záhradného altánku podriaďujeme jeho zamýšľanému využívanie. Buď si kúpime altánok s podlahou, alebo si podlahu môžeme vybudovať dodatočne podľa vlastného uváženia.

V každom prípade však musí podlaha byť bezpečná a odolná voči poveternostným vplyvom. Najvhodnejšie je zámková dlažba, protišmykovédlaždice, alebo aj tehly, či kameň. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť podlahu.

Strecha altánku

Záhradný altánokStrecha záhradného altánku kopíruje jeho pôdorys, a je teda buď štvorboká alebo šesťboká. Strešnú krytinu si môžete vyberať podľa svojho vkusu a vzhľadu vlastného domu.

Na výber sú strešné škridle, asfaltová lepenka, drevené šindle alebo opäť populárna trstina.

Materiál záhradného altánku

K výberu záhradného domčeka alebo záhradného altánku patrí aj jeho vybavenie a z akého materiálu bude.

Najčastejšou voľbou je drevo od smrekového, cez borovicové až po ratan, bambus či najodolnejšie teak.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button