ZáhradaZvieratá

Ako sa zbaviť krtka?

krtko na záhradeKrtko na záhrade je vítaný asi tak, ako jed v jedle. Záhradníci určite nie sú na rozdiel od malých detí priaznivci krtka, pretože tento malý cicavec a hmyzožravec kazia ich ťažkú ​​prácu. Ako sa ale s krtkom na záhrade stretávať čo najmenej? Je vôbec možné mať záhradu bez krtka? A ako vyzerá boj s krtkom? Postup ako sa zbaviť krtka krok za krokom.

Ak sa chcete zbaviť krtka tak myslíte nato, že je zákonom chránený

Ako sa zbaviť krtkaNa začiatok je veľmi vhodné získať dôležité informácie o krtkovom živote. Veľmi dôležitou informáciou je napr. to, že je krtko chránený, preto jeho zabitím porušíte zákon.

Z toho dôvodu je zakúpenie a použitie rôznych likvidačných granúl a gélov, ktoré krtka zabijú, akonáhle ich zje, absolútne nevhodným spôsobom, ako sa ho zbaviť.

Aké sú šetrnejšie metódy zbavenia sa krtka

Najlepšie metódy ako sa zbaviť krtka na záhrade sú tie, ktoré krtka nezahubia, ale iba krtka vyženú z vášho pozemku alebo záhrady, alebo ešte lepšie ho na váš pozemok ani nepustiť.

Hnojivo na trávniky

Prvým spôsobom je špeciálne hnojivo na trávniky s výskytom silných aromatických zložiek odpudzujúcich krtkov.

Takéto hnojivo sa rozloží rovnomerne po celej dĺžke pozemku. Keď začne hnojivo pôsobiť, krtko ucíti k vašej záhrade odpor.

Zvuková rušička na krtkov

zbavte sa krtka pomocou zvukuČastou voľbou sú tiež zvukové rušičky, ktoré vydávajú v pravidelných intervaloch tón, ktorý je krtkovi nepríjemný – krtko totiž nemá rád hluk.

V praxi však zvuk odpudzuje nielen krtkov, ale niekedy aj obyvateľov domu.

Navyše si po čase môže krtko na nepríjemný zvuk rušičky zvyknúť a rušička tak úplne stratí svoj význam a jej vyhotovenie sa tak môže stať iba zbytočnou investíciou.

Ďalšie možnosti ako sa zbaviť krtka na záhrade

Pri boji s krtkom ľudia tiež radi používajú citrón, dymové patróny či rôzne druhy rastlín (napr. aksamietnice), ale v praxi sa tieto možnosti skôr neosvedčujú.

Veterné mlyny z pastových fliaš

Zaujímavý spôsob ako sa zbaviť krtka spočíva v zastrčení rúrky z konštrukcie lešenia s namontovanými veternými mlynmi vytvorenými z plastových fliaš do krtinca.

Nakoľko je táto metóda účinná, môžete vyskúšať sami.

Lapač krtkov

Ak všetky preventívne metódy zlyhajú a krtko sa už zabýva na vašej záhrade, potom je vhodné zakúpiť lapač krtkov, ktorý sa vsunie do krtinca a vo chvíli, kedy chce krtko vyliezť von, ho chytí.

Veľa šťastia

Ako je vidieť, návodov na zbavenie sa krtka je veľa a záleží na každom z vás, akú z vyššie uvedených metód uprednostníte.

Vaša záhrada však pri troche vašej snahy má určite šancu zatvoriť pred týmito malými čiernymi návštevníkmi dvere!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button