Recepty

Ako vyrobiť domáce čokoládové pralinky?

Ako vyrobiť domáce čokoládové pralinkyČokoládové pralinky sú jednou z vecí, ktorá nadchne malých aj veľkých. Čokoládové pralinky sú pre mnoho ľudí synonymom pre chvíle rozmaznávania seba samého, prípadne je považovaný za vhodný darček pre našich najbližších. Či tak alebo onak – tí viac podnikaví jedinci si často povedia, že výroba pralinky nie je nič, čo by nemali s trochou úsilia zvládnuť. Je tomu tak, avšak prinášam niekoľko tipov, akých chýb sa pri príprave tejto dobroty vyvarovať, aby výsledok bol čo najlepší aj v prípade, že sa do výroby praliniek púšťate úplne prvýkrát.

 Čo je na domáce čokoládové pralinky potrebné:

  • 100 g lieskových orechov
  • 100 g arašidovej nátierky
  • 400 g čokolády
  • 50 ml mlieka
  • maslo
  • formu
  • príborový nôž

Krém na domáce pralinky ako prvý

čokoládové pralinky

Najprv si pripravíme čokoládový krém. Časť čokolády nalámte do misky spolu s mliekom a kúskom masla. Celú zmes rozpustíme vo vodnom kúpeli.

Mali by ste získať tekutú, vysoko lesklú čokoládovú hmotu. Akonáhle toho docielite, odstráňte ju z plameňa a nechajte ju úplne vychladnúť.

Rozpustíme zvyšok čokolády

Do druhej misky nalámte zvyšnú čokoládu, (malo by jej byť aspoň polovica z celkového množstva) a dajte ju bez ďalších prísad rozpustiť vo vodnom kúpeli.

Potom ju vylejte do pripravenej formy až po okraj a nechajte ju niekoľko minút vychladnúť.

Čokoládový základ dáme tuhnúť

Akonáhle začne čokoláda vo forme tuhnúť, čokoládu vylejte späť do misky. Vo forme vám ostane len dutá škrupina praliniek.

Takto pripravenú čokoládu uložte na niekoľko minút do chladničky.

V prípade, že by ste v tomto bode začali pralinky plniť, čokoláda nebude stále dostatočne pevná, aby náplň udržala vo vnútri.

Po stuhnutí môžeme plniť

Po vytiahnutí z chladničky by mala byť čokoláda matná a úplne tuhá.

Teraz môžete začať vyduť plniť pripraveným čokoládovým krémom a orechmi alebo arašidovým maslom. Môžete ale tiež použiť marmeládu alebo ovocie naložené v alkohole.

Dáme zasa tuhnúť

Nakoniec jednotlivé pralinky opäť zalejte vrstvou rozpustenej čokolády a niekoľkokrát formou buchnite o stôl, vďaka čomu sa zbavíte vzduchových bublín a čokoláda sa vo forme lepšie rozprestrie.

Nakoniec opäť vložte do chladničky aspoň na 30 minút.

Tipy

Príborovým nožom zarovnajte okraje tak, aby sa pralinky neprichytávali k sebe. Tiež si tak uľahčíte finálne vyklápanie praliniek z formy.

Varovanie

Pokiaľ do zmesi na čokoládovú škrupinu pridáte akúkoľvek ďalšiu prísadu, čokoláda vám nikdy nestuhne natoľko, aby išlo cukríky vyklepať von.

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button