Recepty

Ako urobiť čučoriedkové knedle?

Čučoriedkové knedle môžeme pripravovať aj inokedy než len v čučoriedkovej sezóne. Na čučoriedkové knedle možno dobre využiť aj mrazených čučoriedok. Ponúkame niekoľko tipov na knedle z nekynutých ciest a pracovný postup, ako urobiť čučoriedkové knedle.

 Čo je potrebné na čučoriedkové knedle:

  • suroviny na cesto podľa receptu uvedeného nižšie
  • čučoriedky
  • cukor, maslo a obľúbená „posýpka“
  • kuchynské vybavenie a zariadenie

S akými čučoriedkami sa lepšie pracuje

čučoriedkové knedle - príprava

Čučoriedkové knedle nemusia byť len v podobe klasických kysnutých knedlí.  Ostatne, ak máme k dispozícii len mrazené čučoriedky, kysnuté cesto by sa na prípravu knedlí z nich ani nehodilo.

Mrazené čučoriedky majú oproti čerstvým jednu veľkú výhodu – pretože ich pred použitím nerozmrazujeme, dobre sa s nimi pracuje – zamrznuté hrudky držia tvar a čučoriedky nám „neutekajú“ pod rukami.

Aké cesto je najvhodnejšie pre zmrznuté ovocie?

Na čučoriedkové knedle zo zmrznutých čučoriedok sa dobre hodia cesta, ktorým nevadí studená náplň a nehrozí ich zrazenie.

Môžu sa pripravovať zo zemiakového cesta, z cesta pareného, ​​krupicového alebo tvarohového.

Krupicové cesto

Krupicové cesto sa robí z hustej a vychladnutej krupicovej kaše (môže byť aj sladká). Do hustej vychladnutej krupicovej kaše zo štyroch deci mlieka zapracujeme dve celé vajcia a hrubú múku, až vznikne tuhé a vláčne cesto. K

rupicové cesto je veľmi chutné, lacné a príprava je jednoduchá. Keď chceme urobiť čučoriedkové knedle, môžeme ho vyskúšať.

Tvarohové cesto

Ďalšie typom rýchleho cesta, ktoré takmer nemožno pokaziť, je cesto tvarohové. Pripravuje sa z tvarohu, vajec, rastlinného tuku a hrubej alebo polohrubej múky.

Tvarohové cesto má tú výhodu, že z neho pripravené knedle nemusíme zavárať hneď.

Ak niekto prichádza k stolu neskôr, odložíme surové knedle na pomúčenú tácku, prikryjeme priľnavou fóliu a uložíme do chladničky. Knedle zavaríme, až sa daný člen rodiny dostaví – a bude mať čerstvé čučoriedkové knedle.

S cestom pracujeme rovnako

Cesto – či krupicové alebo tvarohové, preložíme na pracovnú plochu, valčekom rozvaľkáme na tenšie placku. Kontrolujeme, či sa cesto neprilepilo k doske. Keby sa lepilo, opatrne ich nadvihnite a podsypeme múkou. Keď sa cesto lepí na valček, tiež ho pokropíme múkou.

varenie čučoriedkových knedlíNa každý tanier položíme trochu čučoriedok. Pretože čučoriedkové knedle obvykle hojne sypeme sladkou posýpkou na tanieri, nie je potrebné pridávať cukor.

Knedlík starostlivo zabalíme. Ak máme pokiaľ možno štvorcovo narezané cesto, balíme knedle ako šatôčky – krížom spojíme cípmi a potom stlačíme ostatné rezné plochy. Na záver knedlík dotvarujeme v ruke.

Varenie čučoriedkových knedlí

Knedle opatrne vkladáme do kastróla s vriacou vodou. Môžeme na to použiť napríklad plochú naberačku.

Keď trochu stuhnú varom (asi po minúte), opatrne ich oddelíme od dna, kde sa prichytia. Čučoriedkové knedle varíme asi sedem minút. Keď sú uvarené, plávajú všetky na povrchu.

Servírovanie knedlí s čučoriedkami

Na tanieri posypeme čučoriedkové knedle cukrom, strúhaným perníkom či strúhaným tvarohom a polievame rozpusteným maslom.

Hádam sa vám vydarili tak ako mne. Želáme vám dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto zaujímavé recepty s ovocím:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button