Ako si vybrať

Ako vybrať parný hrniec?

ako si vybrať parný hrniecAk si chcete vybrať parný hrniec, nieje to len dobrý nápad pre chudnutie, všeobecne je jedlo v ňom upravované zdravšie, s uchovanými vitamínmi, minerálmi a stopovými prvkami. Varenie v pare je považované za najzdravšiu úpravu jedla vôbec. Pripravíte v ňom nielen zeleninu, ale tiež aj mäso, ryby, ryžu i vajíčka. Pokojne v parnom hrnci môžete pripraviť aj nejaký dobrý dezert. Viete však, ako si vybrať ten správny hrniec?

Čo je potrebné, keď chcete vybrať parný hrniec?

Na trhu je v súčasnosti už viacero rôznych parných hrncov, z ktorých nemusí byť jednoduché si vybrať.

Ako teda vyberať? Poobzerajte sa na rôznych internetových serveroch na ich hodnotenie, čo si o danom hrnci myslia jeho majitelia. Má niekto parný hrniec z okolia známych? Čo o ňom hovoria, odporučili by vám ho?

vyberte si parný hrniecCena parných hrncov sa na slovenskom trhu pohybuje od 30  až po 400 Eur.

Jednotlivé parné hrnce sa medzi sebou líšia nielen značkou, ale aj materiálom, veľkosťou, objemom, možným príslušenstvom, ktoré uľahčujú prípravu rôznych potravín a pod.

Dôležitým faktorom by mala byť výkonnosť.

Preštudujte si, za ako dlho sa parný hrniec zahreje, aký je jeho objem pary a aká je jeho stabilita (to, aby nehrozilo riziko úniku teplej vody a vzniku popálenín). Za ako dlho budete mať uvarené? Prečítajte si aj článok ako vyčistiť hrniec.

Ak si chcete vybrať parný hrniec, rátajte aj s energiou

Prečítajte si tiež na štítku aká je spotreba energie parného hrnca, aby sa vám potom nečakane nepredražil. Parný hrniec zaobstaráte síce lacnejšie, ale za rok sa vám potom na účte za spotrebovanú energiu môže ohromne predražiť.

vybrať parný hrniec do domuDôležitým kritériom pri výbere parného hrnca sú jeho funkcie, ktoré prístroj ponúka. Ide napríklad o minútky. Prečo hľadieť na veľkosť parného hrnca? Iná potreba je tam, kde je iba jeden jedák, a iná tam, kde sú štyri jedáci.

Rozhodujúca je pre mnohých samozrejme cena.

Koľko chcete do parného hrnca investovať? Peniaze by samozrejme nemali byť hlavným rozhodujúcim faktorom.

Ak sa vám páčili rady ako vybrať parný hrniec, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button