Nezaradené

Ako si zorganizovať kuchyňu?

návod ako si správne zorganizovať kuchyňuČastokrát sa vám stáva, že keď potrebujete v kuchyni niečo nájsť, musíte vyhádzať polku kuchynskej linky, aby ste to našli? Ak sa niekedy nevyznáte v tom, čo kde máte, poradíme si, ako si zorganizovať kuchyňu tak, aby ste vždy vedeli, kde čo presne máte.

Dózy na koreniny nad elektrický šporák

Keď potrebujeme dochutiť jedlo, potrebujeme mať pri šporáku všetky potrebné koreničky pre každý prípad. Ak máte kúsok od šporáka, poprípade hneď nad šporákom, otvorenú skrinku, poukladajte si do nej všetky dózy na koreniny.

Ak si nechcete kupovať dózy, pretože sa vám zdajú príliš drahé, z malých sklenených pohárikov, napríklad od kapary, poprípade z pohárov od domácich jogurtov si vytvorte takéto dózičky. Farbami na sklo si na ne napíšte názov korenia, poprípade si kúpte klasické nálepky, na ktoré napíšete názov korenia. Tieto dózy si ale vždy dávajte kúsok od šporáka.

Kuchynské papierové utierky k elektrickému šporáku

Sem-tam sa stane, že nám niečo prskne na kuchynský obklad. Ak ste si do svojej kuchyne vybrali travertínový obklad, dávajte si veľký pozor, aby ste si ho neumastili. Tento obklad je veľmi vzácny, kvalitný, preto si naň dávajte veľký pozor.

Odporúčame vám mať vždy po ruke kuchynské papierové utierky. Ak budete niečo vyprážať na svojom elektrickom sporáku, okolo panvice/ hrnca si poukladajte tieto papierové vreckovky, ktoré vám ochránia nielen povrch samotného šporáku, ale i spomínaný travertínový obklad.

Rýchlovarná kanvica k elektrickej zásuvke

Ak varievate vodu na rýchlovarnej kanvici, dávajte si ju vždy k funkčnej elektrickej zásuvke, kde máte zapojenú aj mikrovlnku. Na túto elektrickú zásuvku si kúpte rozdvojku/roztrojku. Zíde sa vám, ak pravidelne používate napríklad ručný mixér. Dávajte si pozor, aby vám tam neprskla voda. Mohli by ste si ručný mixér, ale aj rýchlovarnú kanvicu úplne zničiť.

Na kuchynskej doske majte misku s čerstvým ovocím; stojan na nožíky; nádobu (najlepšie hlinenú vázu), do ktorej dáte varechy, naberačky, kliešte a pod. Nesmie chýbať rýchlovarná kanvica, maselnička, chlebník a kuchynské papierové vreckovky. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť rýchlovarnú kanvicu.

Vašej kuchyni dodajú šmrnc ľanové vrecúška s bylinkami a aj matné, poprípade lesklé úchytky na nábytok.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button