ChudnutieRecepty

Ako si pripraviť nápoj na chudnutie?

Už dlho bojujete so svojou váhou a neviete, ako ďalej? My vám prinášame rady, ako si pripraviť nápoj na chudnutie. Ak chcete schudnúť, iste viete, že nie je vhodné piť sladené a perlivé nápoje. Vhodnou voľbou je čistá voda, zelené, bylinkové a ovocné čaje. Do vody však môžete pridať ďalšie ingrediencie a podporiť a urýchliť tak chudnutie. Aké to sú? Prečítajte si nasledujúci článok, kde sa dozviete, ako si pripraviť „zázračný“ nápoj na chudnutie.

Prečo piť nápoj na chudnutie?

Denne by sme mali vypiť približne 2 litre vody. Tento údaj je naozaj iba orientačný. Množstvo tekutín, ktoré by ste mali prijať sa odvíja od rôznych faktorov, ako sú napríklad: vek, pohlavie, hmotnosť, zdravotný stav a iné.

Pripravte si do skleneného džbánu, či inej nádoby nápoj na chudnutie a priebežne si z neho nalievajte, zlepšíte tak svoj pitný režim a ešte podporíte chudnutie.

Aké ingrediencie pridať do nápoja na chudnutie

ako odstrániť prebytočný tukDo vody môžete pridať čerstvé bylinky – napríklad mätu či medovku, obe podporujú trávenie, mäta navyše znižuje chuť do jedla.

Do nápoja pridajte tiež čerstvý strúhaný alebo najemno nakrájaný zázvor (ten potláča chuť do jedla, pomáha zrýchľovať metabolizmus a čistiť organizmus) alebo čerstvé lístky ženšenu.

S chudnutím pomôže tiež uhorka, či vodný melón, tieto druhy zeleniny sa hodia na doplnenie vody a obsahujú malé množstvo kalórií.

Ovocie na chudnutie a ochutenie nápoja

Na ochutenie a tiež pre dodanie ďalších potrebných cenných látok pridajte aj ovocie. Citrón napomôže rýchlejšiemu spaľovaniu tukov a posilňuje obranyschopnosť organizmu. Grep znižuje chuť na sladké a pomáha spaľovať tuky.

Mandarínka podporuje metabolizmus a tým aj chudnutie. Pomelo zase odvádza prebytočnú vodu a dodáva potrebné vitamíny.

Pomaranč podporuje metabolizmus a spaľovanie tukov. Okrem citrusov môžete použiť ananás, mango, kiwi, jahody, maliny, čučoriedky a mnoho ďalších druhov ovocia.

Ako nápoj na chudnutie pripraviť a namixovať

zázvorový nápojJednoducho umyte a nakrájajte ingrediencie a zalejte ich vodou. Potom ich nechajte cez noc v chladničke vylúhovať.

Nakrájajte napríklad 1/2 šalátovej uhorky a 1 citrón na plátky, pridajte zhruba centimetrový kúsok nastrúhaného zázvoru, asi 5 nakrájaných lístkov mäty či medovky a všetko zalejte 1,5 litrom čistej vody.

Tip

Ďalšou vhodnou kombináciou môže byť napríklad melón s limetkou a mätou, hruška s medovkou, jahody s uhorkou a mätou, a pod.

Fantázii sa medze nekladú, každý deň si môžete pripraviť inú originálnu kombináciu.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button