Chudnutie

Ako schudnúť na bokoch?

návod ako schudnúť na bokoch

Okabátiť problémové partie tela ako sú boky, chce dnes každá tretia žena. Sedavé práce, nedostatok pohybu, aj často zanedbávaná životospráva. To všetko má na svedomí, že sa necítite, ako by ste chceli. Pomocníkom v boji za lepšou postavu sa môže stať tento návod s postupom na základné cviky, ktoré vám pomôžu schudnúť a posilniť vaše boky. Prečítajte si nasledujúci článok ako schudnúť na bokoch

Cviky a postup ako schudnúť na bokoch

Cvik 1 ako schudnuť boky

Kľaknite si, pričom prekrížte nohy v členkoch (preložte nohu cez nohu v oblasti členkov), a natiahnite obe svoje ruky do jednej strany.

cviky na chudnute bokovSadnite si na podložku tak, aby ste sedeli vedľa svojich skrížených nôh, a popritom aby ste boli naproti natiahnutým rukám (to znamená, aby ste sedeli v línií kedy ruky sú vystreté na jednej strane a vy sedíte na strane druhej).

Pritiahnite sa svojimi bokmi na stranu smerujúcu k natiahnutým rukám, a pritom natiahnuté ruky ťahajte v protismere (ako keby ste boky a ruky pomyselne ťahali k sebe).

Tento cvik aplikujte desaťkrát jedným smerom, desaťkrát druhým smerom (len si vymeníte strany).

Prejdite k ďalšiemu cviku.

Cvik 2

spinningĽahnite si na bok s natiahnutými nohami. Hlavu podoprite vystretou rukou (vaše telo by malo byť rovné ako priamka).

Vonkajšiu nohu zdvihnite čo najvyššie, vydržte v tejto polohe niekoľko sekúnd a opäť položte.

To isté urobíme, keď sa obrátime na druhý bok. Ideálne po dvadsiatich precvičeniach na každej strane.

Cvik 3

Cvičenie doplníme tretím cvikom. Pri tomto cviku je ideálne si pomôcť nejakým závažím, ktoré budete mať počas cviku v rukách (napr. činky).

Cvik začína v stoji kedy vykonávate krok do boku. Vždy jeden krok vpravo, prísun ľavej nohy, potom krok vľavo, prísun pravej nohy. Tento cvik vám pomôže schudnúť na bokoch.

Cvik 4

Ďalší cvik, ktorý nám poslúži pri chudnutí a spevňovaní bokov, je nasledujúci. Ľahnite si na chrbát a nohy vystrite kolmo nahor.

Napnite kolená a ruky položte na zem do upaženia. Nohy striedavo ukláňame vpravo a vľavo.

Doplňte svoje cvičenie

jazda na rotopedeSvoje cvičenie môžeme doplniť o cvičenie na rotopede, ak ho máme doma k dispozícii, alebo na bicykli.

Bohato postačí, keď raz týždenne sa prejdete na bicykli a urobíte si pekný výlet.

Tento spôsob je osvedčeným tipom ako schudnúť na bokoch.

Pri chudnutí na bokoch treba vydržať

Cvičenie brucha na lopteTým máte vytvorený základ, vďaka ktorému sa dopracujete ku zoštíhleniu a posilneniu bokov. Každý cvik v rovnakom poradí opakujte.

Cvičíme 20-30 minút, dvakrát až trikrát za týždeň.

Cvičenie môžete doplniť o cviky s fit loptou, ak ju máme doma k dispozícii. Záleží na tom, ako sa budete cítiť a akú máte fyzickú zdatnosť.

Tipy ako schudnúť na bokoch

Efektívnym spôsobom ako schudnúť na bokoch, posilniť zadok a stehná a zlepšiť si svoju kondíciu, je spinning. Stačí zájsť do fitness centra, ktoré je spinningovým kolesami vybavené. Inštruktori na prvej hodine upozorňujú na to, že vás druhý deň môže pekelne bolieť zadok. Šliapanie na bicykli zvládnete, či už máte dvadsať alebo štyridsať.

Že ste začiatočník, to vôbec nevadí, nebudete vo fitku určite sami, ktoré sa spinningom začínajú. Spinning je veľmi náročný šport, ktorý vás ale odmení endorfínovou záplavou. Odporúčam vyskúšať nielen ženám, ale aj mužom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button