Ako si vybraťChudnutie

Ako si vybrať osobnú váhu?

vyber osobej vahyOsobná váha je veľmi dôležitá ak chcete mať svoje telo pod kontrolou. Váha ovplyvňuje našu vitalitu a aj zdravie a v istom ohľade predstavuje aj náš životný štýl. Aby bola vaša váha vskutku pod kontrolou, je potrebné vlastniť kvalitnú osobnú váhu. Na trhu však nájdete mnoho typov váh, značiek a designov. Môže sa teda zdať, že výber spoľahlivej osobnej váhy nie je vôbec jednoduchý. Skôr ako si osobnú váhu vyberiete v obchode, starostlivo si prečítajte tieto rady.

Čo je potrebné vedieť ak si chcete vybrať osobnú váhu:

  • Akú by mala mať váha nosnosť
  • Koľko chcete do váhy investovať peňazí

Presnosť osobných váh

V prvom rade ju vyberajte podľa toho, ako veľmi chcete, aby osobná váha bola presná. Znie to trochu ako vtip, ale typy a ceny osobných váh sa líšia práve presnosťou váženia.

Na výber máte z váh klasických mechanických, digitálnych mechanických, digitálnych štvorbodových, digitálnych viacúčelových a digitálnych jednobodových.

Mechanické váhy sú najlacnejšie osobné váhy, ale ich rozptyl sa pohybuje okolo troch kíl, a preto prezrádzajú len orientačnú váhu.

Digitálne váhy s mechanickým jadrom ponúkajú moderný dizajn, disponujú však mechanickým spôsobom váženia, a preto sú rovnako nepresné.

Digitálne štvorbodové sú najpresnejšími váhami, obvykle ich tiež sprevádza aj pekný dizajn. Digitálna jednobodová osobná váha je veľmi presná a navyše má zvyčajne aj veľkú nosnosť.

Nosnosť

Osobnú váhu voľte podľa nosnosti. Niektoré váhy majú maximum okolo 120 kilogramov, ale existujú aj také váhy, ktoré sú schopné zvážiť až 160 kilogramov.

Budete sa na osobnej váhe vážiť len Vy, alebo aj Váš manžel?

Ostatné funkcie osobnej váhy

návod ako si správne vybrať osobnú váhuChcete poznať iba svoju váhu, alebo máte záujem mať prehľad aj o obsahu tuku, vody a svaloviny v tele? Ak toho chcete vedieť viac, kúpte si digitálnu viacúčelovú váhu, ktorá to dokáže.

Viacúčelové váhy majú v sebe zabudovaný malý počítač, ktorý na základe vami zadaných hodnôt, ako výška, pohlavie, vek a aktuálna nameraná hmotnosť dokáže vypočítať percentuálny podiel tuku v tele.

Na meranie dôjde s pomocou vydania bezbolestného elektrického impulzu.

Pozor však, táto váha nie je vhodná pre ľudí s implantovanými elektrickými prístrojmi (kardiostimulátor), pretože ich môže poškodiť.

Toto váženie je rýchle a veľmi presné. Správna hodnota množstvo tuku v tele sa u žien pohybuje v rozmedzí 18 – 28% a u mužov 10 – 20%. Podobne tieto váhy merajú aj vodu v tele (u žien 55 – 60% s normálnou váhou a u mužov potom okolo 60%).

Nadštandardné funkcie

ako vybrať váhuNiektoré typy váh majú aj ďalšie nadštandardné funkcie, ako meranie kostnej a svalovej hmoty, vyhodnotenie BMI a následné vypočítanie odporúčaného energetického príjmu v kalóriách (na podklade získaných informácií).

Dizajn osobnej váhy

Iste oceníte, keď Vaše osobné váha bude mať taký dizajn, ktorý sa bude hodiť napríklad do kúpeľne.

Na výber v súčasnosti máte nielen plastové a kovové váhy, ale aj sklenené váhy s rôznym dekorom (záleží len na vás, čomu dáte prednosť). Osobnú váhu tak môžete zladiť s miestom, kde ju budete mať uloženú.

Cena

Osobná váha sa tiež vyberá podľa ceny. Pri výbere váhy podľa ceny však berte do úvahy, že najlacnejšie sú práve tie najmenej presné váhy. Tie najlacnejšie mechanické váhy môžete kúpiť už za necelých 10 €, avšak ak chcete skutočnú presnosť, voľte digitálne váhy, ktoré však stoja už okolo 30 €.

Pokiaľ chcete mať naozaj prehľad a rozhodnete sa pre viacúčelové váhy, nemusíte sa báť nejakej závratné ceny, aj tieto dômyselné osobné váhy máte možnosť získať za zaujímavú cenu (od 25 € vyššie).

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button