Chudnutie

Ako schudnúť – 5 účinných tipov a trikov na chudnutie

ako schudnúť jednoduchoPýtate sa samých seba ako schudnúť? Nie je nič účinnejšie a užitočnejšie na chudnutie ako zdravý sedliacky rozum. Zabudnite na „zaručené“ recepty na rýchle chudnutie. Telu totiž neprospievajú. Rovnako ale vášmu úsiliu o schudnutie škodí aj presvedčenie, že existuje zdravý úbytok váhy bez diét, cvičenia a rozumného pohybu. Chudnutie môže byť prekvapivo aj praktická činnosť, ktorá vám prinesie nielen zníženie telesnej hmotnosti ale aj radosť z dobre vykonanej práce. Týchto 5 (ne)obyčajných, ale osvedčených tipov a trikov pre efektívne chudnutie vám zdvihnú náladu a pomôžu vám schudnúť.

Čo je potrebné ak chcete schudnúť:

  • Sedliacky rozum
  • Trpezlivosť
  • Dobrá nálada

Ako schudnúť pomocou upratovania domácnosti

Čo si budeme hovoriť. Udržovať čistotu a poriadok v byte alebo v rodinnom dome je pre každú ženu náročná aktivita, pri ktorej sa často zapotí. Upratanie domácnosti má ale aj svoje výhody: výrazne prispieva k chudnutiu.

Upratovaním, zametaním podlahy a vysávaním kobercov môže povedzme 53-ročná žena s výškou 155 cm a s váhou 55 kg spotrebovať cca 38 kalórii za štvrť hodiny.

ako schudnúť cvičenímNajviac kalórii spáli pri nosení nákupov do schodov (86 kalórii/15 minút) alebo intenzívnym drhnutím podlahy, kúpeľne a vane (74 kalórii).

Ani vysávanie, varenie a príprava jedál alebo žehlenie sa nedajú zahanbiť, takto môžete spotrebovať 21 až 38 kalórii za štvrť hodiny ako nič.

Čo si z toho vo vašom úsilí o zdravé chudnutie môžete odniesť? Pri upratovaní domácnosti myslite na to, že okrem čistej domácnosti budete zároveň aj chudnúť, čo sú v podstate 2 muchy jednou ranou.

Ako schudnúť pomocou chôdze

Osviežiť sa novými zážitkami a dobrým pocitom z toho, že pre seba niečo robíte, sa dá úplne jednoducho. Namiesto výťahu použite na ceste do práce schody.

ako na chudnutie vďaka strabeNámaha sa odvďačí aj spálením množstva kalórii. Jazdíte z práce MHD-čkou a je vonku krásne?

Vystúpte o zastávku skôr, užite si slnečný deň a dobrý pocit z pohybu a prejdite sa zvyšok cesty pešo.

Ak chodievate do práce autom, zaparkujte auto o ulicu ďalej.

Obyčajná chôdza je účinný nástroj k chudnutiu a taká polhodinová prechádzka, len tak pre radosť po nedeľňajšom obede, je na nezaplatenie. Vyskúšajte ju, budete prekvapený, ako vám zdvihne náladu.

Lepšia strava – pevnejšie zdravie

Extrémy pri chudnutí škodia telu a pri strave to platí dvojnásobne. Drastické diétynezmysel.

Upravte svoj jedálniček len toľko, aby telu nechýbali žiadne životne dôležité látky. Zapojte rozum a dbajte na pestrú stravu, vezmite si do práce ku desiate napríklad jablko alebo mrkvičku a namiesto sladkých nápojov pite viac čistej vody.

Čo tak znížiť konzumáciu tučného červeného mäsa a zapojiť do jedálnička hydinu bez kože? Veď nejde o nič náročné a ani chuťové bunky nebudú kvôli tomu trpieť.

Spravte koniec vkrádaniu sa do chladničky

ako schudnúť rýchloAk sa budete stále len samých seba pýtať ako schudnúť, nikdy svoj cieľ nedosiahnete. Chudnutie vyžaduje obeť.

Prebytočné kilá nepôjdu dole len tak samé od seba. A prejedanie sa je neresť, ktorá by sa dala nazvať neresťou hlavne slovenských a českých domácností.

Pokiaľ máte problémy s častou návštevou chladničky a prejedaním sa, priznajte si to.

Pokojne zapojte aj nejaký doplnok stravy, ktorý vám pomôže vyriešiť vaše prejedanie sa. Vyberajte však také prípravky na chudnutie, ktoré sú zdravotne nezávadné a neobsahujú chémiu, ktorá by vám ublížila.

Vyskúšajte nové veci – precvičujte telo a myseľ

Piata rada ohľadom témy na to ako schudnúť bude tou poslednou. Vytvorte si aktivitu, ktorá vám bude robiť radosť.

Začnite napríklad na balkóne v kvetináči pestovať okrasné rastliny alebo si zasaďte kerovú zeleninu do väčšieho kvetináča. Pestujte izbové rastliny za oknom na parapete alebo na skrini. Znie to neuveriteľne ale jednoducho to tak je!

Rastliny nielenže skrášlia vašu domácnosť a zlepšia náladu, ale pomôžu vám schudnúť a zbaviť sa prebytočných kíl.

Je to hlavne preto, lebo sa budete musieť každý deň venovať pestovateľskej alebo záhradníckej činnosti, vaše rastliny polievať, utierať listy od prachu, presadzovať a celkovo sa o ne starať. Takto sa budete zároveň starať aj o svoje zdravie a o dobrú psychickú kondičku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button