Recepty

Ako si pripraviť cesnačku zo zemiakovej kaše?

cesnačka zo zemiakovej kašeV dnešnom recepte sa pozrieme na to, ako si môžete doma pripraviť cesnačku zo zemiakovej kaše. Niekedy sa stane, že vám ostane zemiaková kaša navyše. Ohrievať sa síce dá, ale chuťovo to už nie je ono. Existuje však spôsob ako ju môžete oveľa lepšie a efektívnejšie zužitkovať. Je to geniálne jednoduché. Uvarte si doma výbornú cesnačku. Postup nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Čo je potrebné na cesnačku zo zemiakovej kaše:

  • cesnačku zo zemiakovej kašeZvyšok zemiakovej kaše
  • Cesnak
  • Vývar z mäsa alebo kostí
  • Soľ
  • Majoránka
  • Syr na postrúhanie
  • Kocky chleba
  • Veľmi malé množstvo tuku

Postup prípravy cesnačky zo zemiakovej kaše krok po kroku

Zvyšnú zemiakovú kašu nechajte povariť vo vode, vývare z mäsa alebo kostí, alebo v prípade núdze môžete použiť vývar v kocke. Množstvo tekutiny zvoľte podľa toho, koľko kaše vám ostalo.

Vodu priveďte do varu a nechajte v nej vašu zemiakovú kašu rozvariť. Ak je trochu hustejšia a zostávajú vám z nej vo vývare hrudky, použite na rozmiešanie metličku na šľahanie. Kúsky zemiakov by však nemali byť problém.

cesnačka z kaše zo zemiakovDo polievky pridajte následne cesnak (podľa vlastného uváženia a chuti).

Ak necháte váš cesnak prejsť procesom varenia, polievka by mala dostať jemnejšiu chuť. Niektorí odvážlivci pridávajú cesnak až na konci, aby dostala o niečo ostrejšiu chuť.

Polievku môžete taktiež obohatiť pokrájanými zemiakmi alebo rozšľahaným žĺtkom (nie je to však nutné).

Ako dokončiť cesnačku

Nakoniec pridajte sušenú majoránku (ak je to možné, použite čerstvú), polievka bude vďaka majoránke „krajšia“. Cesnačku podávajte s chlebom pokrájaným na kocky a opečeným vo veľmi malom množstve tuku.

Tip

Kto chce, môžete si do cesnačky pridať aj strúhaný syr. Cesnačka je výbornou polievkou hlavne pre tých, ktorí sa spamätávajú z ťažkej noci.

Pevne veríme, že sa vám recept na cesnačku zo zemiakovej kaše páčil a prajeme vám dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto recepty na výbornú polievku:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button