Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Recepty

Ako pripraviť domáce hamburgery?

domáce hamburgeryDnes si ukážeme recept na domáce hamburgery. Mletie mäsa je veľmi vďačným spracovaním. Mäso je rýchlo hotové a dajú sa z neho vykúzliť najrôznejšie pokrmy. Jednou z možností sú domáce hamburgery. Hamburgery síce rozhodne nepatria do zdravej výživy, avšak keď si ich pripravíte doma, tak sú určite lepšie a zároveň zdravšie. Základom hamburgerov je mleté ​​mäso, ktoré je jednoducho ochutené. Osobne mäsovú zmes ešte dopĺňam syrom, zdá sa mi tak chutnejšie. Ďalšou nespornou výhodou je ich jednoduchosť a veľmi rýchla príprava.

Čo je na domáce hamburgery potrebné:

Na 6 hamburgerov budete potrebovať:

 • príprava hamburgerov6 žemlí na hamburgery (predávajú sa vo väčšine supermarketov a v niektorých pekárňach)
 • 300 g mletého mäsa (ideálne mix hovädzieho a bravčového)
 • Soľ a korenie na dochutenie
 • 60 g eidamu
 • Strúhanka podľa potreby na obalenie
 • Rastlinný olej podľa potreby
 • Kečup
 • Horčica (najlepšie ostrejšej chuti)
 • 6 menších listov kapusty alebo ľadového šalátu
 • 1 cibuľa
 • Zeleninová obloha podľa chuti

Najprv si pripravíme mäso na hamburgery

Vložíme ho do väčšej misy a poriadne osolíme a okoreníme, prípadne môžeme mäso dochutiť aj korením na mleté ​​mäsá, ale soľ a korenie úplne postačí.

Následne na hrubom strúhadle nastrúhame eidam. Pridáme ho do misy s mletým mäsom a vareškou alebo rukou zapracujeme, aby bol rovnomerne rozmiestnený.

Opekanie mäsa na domáce hamburgery

V stredne veľkej panvici si rozpálime olej, mäso na hamburgery nemusí „plávať“, takže oleja použijeme menej, než pri smažení. Z mäsovej zmesi postupne tvarujeme hamburgery, nakoniec ich ešte trochu sploštíme.

Tesne pred tým, než ich vložíme na panvicu ich ľahko obalíme z oboch strán v strúhanke. Keď je olej rozpálený, vkladáme do neho jednotlivé hamburgery a opekáme z oboch strán do zlatista.

Opekanie trvá asi 5 minút z každej strany v závislosti od hrúbky hamburgeru.

Kým sa nám pečie mäso, pripravíme si ostatné ingrediencie

ako urobiť hamburgerŽemle pozdĺžne rozrežeme a vnútornou stranou vložíme na hriankovač a trochu ich opečieme. Medzitým si pripravíme ďalšiu zeleninu, cibuľu očistíme a rozkrájame na kolieska a šalát prepláchneme.

Akonáhle sú žemle dostatočne opečené, rozložíme ich na taniere a pripravíme si kečup a horčicu. Spodná časť žemle potrieme horčicou a vrchný kečupom.

Pri príprave hamburgerov môžete použiť tiež tatársku omáčku či dresing, ktorý máte v obľube.

Dokončenie receptu na domáce hamburgery

Na spodnú žemľu pridáme upečené mäso, niekoľko koliesok cibule a list šalátu, priklopíme vrchnou časťou žemle.

Domáce hamburgery prepichneme kratšou špajdľou, aby držali pohromade a podávame na konzumáciu. Prajeme Vám dobrú chuť.

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button