Úvod / Recepty / Ako pripraviť domáce hamburgery?

Ako pripraviť domáce hamburgery?

domáce hamburgeryDnes si ukážeme recept na domáce hamburgery. Mletie mäsa je veľmi vďačným spracovaním. Mäso je rýchlo hotové a dajú sa z neho vykúzliť najrôznejšie pokrmy. Jednou z možností sú domáce hamburgery. Hamburgery síce rozhodne nepatria do zdravej výživy, avšak keď si ich pripravíte doma, tak sú určite lepšie a zároveň zdravšie. Základom hamburgerov je mleté ​​mäso, ktoré je jednoducho ochutené. Osobne mäsovú zmes ešte dopĺňam syrom, zdá sa mi tak chutnejšie. Ďalšou nespornou výhodou je ich jednoduchosť a veľmi rýchla príprava.


Čo je na domáce hamburgery potrebné:

Na 6 hamburgerov:

 • 6 žemlí na hamburgery (predávajú sa vo väčšine supermarketov a v niektorých pekárňach)
 • 300 g mletého mäsa (ideálne mix hovädzieho a bravčového)
 • Soľ a korenie na dochutenie
 • 60 g eidamu
 • Strúhanka podľa potreby na obalenie
 • Rastlinný olej podľa potreby
 • Kečup
 • Horčica (najlepšie ostrejšej chuti)
 • 6 menších listov kapusty alebo ľadového šalátu
 • 1 cibuľa
 • Zeleninová obloha podľa chutipríprava hamburgerov

Najprv si pripravíme mäso

Vložíme ho do väčšej misy a poriadne osolíme a okoreníme, prípadne môžeme mäso dochutiť aj korením na mleté ​​mäsá, ale soľ a korenie úplne postačí.

Následne na hrubom strúhadle nastrúhame eidam. Pridáme ho do misy s mletým mäsom a vareškou alebo rukou zapracujeme, aby bol rovnomerne rozmiestnený.


Opekanie mäsa na domáce hamburgery

V stredne veľkej panvici si rozpálime olej, mäso na hamburgery nemusí “plávať”, takže oleja použijeme menej, než pri smažení. Z mäsovej zmesi postupne tvarujeme hamburgery, nakoniec ich ešte trochu sploštíme.

Tesne pred tým, než ich vložíme na panvicu ich ľahko obalíme z oboch strán v strúhanke. Keď je olej rozpálený, vkladáme do neho jednotlivé hamburgery a opekáme z oboch strán do zlatista. Opekanie trvá asi 5 minút z každej strany v závislosti od hrúbky hamburgeru.

Kým sa nám pečie mäso, pripravíme si ostatné ingrediencie

ako urobiť hamburgerŽemle pozdĺžne rozrežeme a vnútornou stranou vložíme na hriankovač a trochu ich opečieme. Medzitým si pripravíme ďalšiu zeleninu, cibuľu očistíme a rozkrájame na kolieska a šalát prepláchneme.

Akonáhle sú žemle dostatočne opečené, rozložíme ich na taniere a pripravíme si kečup a horčicu. Spodná časť žemle potrieme horčicou a vrchný kečupom.

Pri príprave hamburgerov môžete použiť tiež tatársku omáčku či dresing, ktorý máte v obľube.

Dokončenie receptu


Na spodnú žemľu pridáme upečené mäso, niekoľko koliesok cibule a list šalátu, priklopíme vrchnou časťou žemle. Domáce hamburgery prepichneme kratšou špajdľou, aby držali pohromade a podávame na konzumáciu. Prajeme Vám dobrú chuť.

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Ako pripraviť domáce hamburgery?
5 (99.35%) 31 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako si pripraviť raňajky

Ako si pripraviť raňajky, ak chcete schudnúť?

Raňajky by mali byť základným jedlom dňa. Ak sa dobre naraňajkujete, nebudete mať cez deň …

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.