Recepty

Ako urobiť snehové cesto?

Ako urobiť snehové cestoRecept na snehové cesto. Snehové alebo tiež bielkové cesto je tiež nazývané bezé (francúzsky bozk). Z tohto cesta sa robia Vianočné kokosky či laskonky alebo sladké pusinky

Na snehové cesto budete potrebovať:

  • 8 bielkov
  • 150 g práškového cukru
  • 150 g práškového cukru
  • 30 g škrobu

Návod na prípravu snehového cesta krok po kroku

Z bielkov ušľaháme veľmi pevný sneh. Do snehu všlaháme práškový cukor. Do hustého snehu vmiešame preosiaty práškový cukor spolu so škrobom. 

Snehové cestoZ hmoty vytvoríme lyžičkou alebo zdobiacim sáčkom rôzne tvary na papier na pečenie, ktorý sme si položili na plech.

Pred pečením poprášime pečivo práškovým cukrom. Snehovú hmotu na plechu nenechávame stáť, ale hneď ju vkladáme do mierne predhriatej rúry na 120 ° C.

Po krátkom zapečení znížime teplotu na 80 ° C a zvoľna pečieme či sušíme 1-3 hodiny. Dvierka rúry necháme mierne pootvorené, aby mohla unikať para. 

Upečené a vychladnuté pečivo nechávame v suchu, aby nezvlhli.

Tipy ako urobiť snehové cesto

Orechové snehové cesto

Do základnej hmoty zľahka vmiešame 100 g nastrúhaných vlašských orechov.

Čokoládové snehové cesto

Škrobovú múčku zmiešame s lyžicou kakaa alebo 50 g nastrúhanej čokolády a vmiešame do základnej hmoty.

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Podobné články

1 komentár

  1. Toto je ideálne ak máte malé deti 🙂 moja malá zbožňuje laskonky či pavlovku a konečne sa mi podarilo prísť na to ako urobiť aj pekné pusinky

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button