Recepty

Ako pripraviť uhorkový šalát do fliaš?

návod ako pripraviť uhorkový šalát do fliaš

Uhorkový šalát zavarený do fliaš je praktický polotovar, po ktorom radi siahneme, keď práve nebude „uhorková sezóna“.

Príprava je veľmi jednoduchá a rýchla. Nie je v tom žiadna finta. Ponúkaný návod ako pripraviť tento chutný šalát  je mnohokrát vyskúšaný.

Čo je na uhorkový šalát potrebné:

  • uhorky
  • ocotkrájanie uhoriek na šalát
  • cukor, soľ, korenie
  • zaváracie flaše
  • sporák

Nedajme sa zmiasť niektorými návodmi na uhorkové šaláty do fliaš, do ktorých je pridávaná ďalšia zelenina. Výsledok bude síce dobrý, ale budú chutiť buď ako čalamáda, alebo ako strúhané nakladané uhorky.

Postup prípravy uhorkového šalátu do fliaš krok po kroku

Uhorky najskôr ošúpeme a opláchneme. Veľké šalátové alebo poľné uhorky zbavíme jadier. Hadovky necháme aj s  jadierkami – sú nepatrné. Nastrúhame ich na hrubom strúhadle na rezance, alebo nakrájame na kolieska – ako je kto zvyknutý. Prípadne môžeme časť nastrúhať a časť nakrájať.

uhorkový šalát vo fľašiachUhorky vložíme do umytej a vyparenej zaváracej flaše. Do pohára objemu 0,7 litra sa zmestia dve stredne veľké hadovky. Uhorky príliš netlačíme. Pripravíme si nálev z vody a cukru (sladidla, ak sme diabetici), soli a prípadne korenia.

Môžeme si zvoliť aj iný spôsob: do pohára 0,7 l dáme dve lyžice cukru, lyžicu octu a malú lyžičku soli.

Nálev urobíme tak chuťovo vyvážený, ako sme zvyknutí robiť na uhorkový šalát, ale trochu viac koncentrovaný. Prečítajte si aj článok ako zavárať uhorky.

Uhorky zalejeme nálevom, zaviečkujeme a sterilizujeme pol hodiny pri 80 stupňoch celzia. Pred konzumáciou po otvorení pohára šalát ochutnáme. Keby bol príliš ostrý, nálev trochu zriedime vodou.

Prajeme vám dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto výborné šaláty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button