Recepty

Ako urobiť nepečenú jablkovú tortu?

recept na výbornú nepečenú jablkovú tortuNepečená jablková torta je lahodný a osviežujúci dezert. Pre vysoký obsah ovocia a žiadny tuk je veľmi vhodná pre deti a navyše im aj chutí. Zároveň tak si nepečenú jablkovú tortu môžu dopriať aj ľudia, ktorí si musia strážiť energetický príjem. Pripraviť nepečenú jablkovú tortu je veľmi jednoduché čiže sa prípravy môžu ujať aj deti.

Čo je potrebné na nepečenú jablkovú tortu:

  • jablká
  • pudingový prášok
  • piškóty
  • cukor
  • celá škorica
  • klinčeky
  • citrón
  • vhodná forma

Postup prípravy nepečenej jablkovej torty krok po kroku

Nepečená jablková torta je dezert pripravený z rozvarených, najlepšie letných alebo jesenných kyslastých jabĺk, pudingového prášku, piškót a trochy cukru.

Pri použití doporučených sladidiel, správnom výbere pudingového prášku iba zo zemiakového alebo kukuričného škrobu a pri nahradení cukrom sladených múčnych piškót vhodnými keksami je to vhodné aj pre diabetikov a ľudí s bezlepkovou diétou.

torta z jabĺkPripravíme si olúpané a jadrovníkov zbavené jablká (1 kilogram).

Zalejeme ich pol litrom vody, pridáme kúsok celej škorice, štyri klinčeky a polovičku rozkrájaného dobre umytého citróna aj s kôrou. Pod pokrievkou prudko rozvaríme.

Pripravíme si tortovú formu s odnímateľným bočným dielom. Vypláchneme studenou vodou. Do formy vysypeme balíček okrúhlych detských piškót alebo 250 gramov cukrárskych piškót.

Keď sa jablká začínajú rozpadať, vyberieme korenie a citrón. Ochutnáme a podľa potreby osladíme (cukrom alebo doporučeným sladidlom). V troch dcl studenej vody rozmiešame tri Zlaté klasy.

Vodu s práškom vlejeme do variacich sa jabĺk a asi tri minúty povaríme.

Na dno formy nalejeme vrstvu jablkovej hmoty. Na ňu poukladáme vrstvu piškót. Zalejeme jablkovým vývarom a položíme druhú vrstvu piškót a na ne dolejeme zvyšok jabĺk.

Poslednú vrstvu budú tvoriť piškóty, ktoré do jablkovej hmoty opatrne vtlačíme. Formou mierne zatrasieme, aby ešte vlažná hmota prenikla medzi piškóty.

piškótová torta s jablkamiNecháme vychladnúť a potom uložíme do chladničky, kde by mala torta vydržať do druhého dňa. Nie je dobré podávanie uponáhľať. Uležaním piškóty nasiaknú, a tak bude mať jablková torta výbornú konzistenciu.

Pred podávaním preklopíme na tácku, uvoľníme boky formy. Prácu nám uľahčí, keď pred vyklopením na pár sekúnd namočíme formu do vriacej vody. Prečítajte si aj ako sušiť jablká.

Tipy ako vylepšiť nepečenú jablkovú tortu

Ak sme sa s prípravou ponáhľali, tortu nechali stuhnúť len krátko, torta sa môže rozsypať. Treba dúfať v to najlepšie!

Torta je vynikajúca sama o sebe, no keď si na vrch natriete pochúťkovú smotanu, stane sa naozaj sviatočnou špecialitou. Dobrú chuť!

Ďalšie odporúčané recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button