Ako urobiť domáci vaječný likér?

domáci vaječný likérNielen k Vianociam nepochybne patrí domáci vaječný likér. Moja mamka nám vždy vyrábala likér podľa tohto receptu. Žĺtky sa podľa neho tepelne opracujú, nehrozí tak nebezpečenstvo salmonely. Varený vaječný likér zo salka je chuťovo veľmi jemný, len s malým nádychom alkoholu. Bol to taký detský vaječný likér. Pre dospelých mamka robievala ten rovnaký, len pridávala viac rumu, nech to má trochu šmrnc.


Čo je na domáci vaječný likér potrebné:

  • 1 l 12% smotany na varenie
  • 250 ml 30% smotany na šľahanie
  • 500 ml rumu
  • 8 žĺtkov
  • 1 Salko
  • 300 g cukru
  • 1 vanilkový cukor
  • 1-2 čajové lyžičky vanilkovej arómyvaječný likér

Príprava ingrediencií

Mamičkin domáci vaječný likér je síce trochu finančne nákladný, ale za to naozaj výborný a na výrobu jednoduchý. Taktiež je isté že bude chutiť návštevám ktoré k vám prídu počas Vianoc.

Prichystáme si všetky suroviny potrebné na výrobu vaječného likéru. Okrem smotany na varenie a smotany na šľahanie tiež rum, vaječné žĺtky, salko, cukor krupicu, vanilkový cukor a vanilkovú aróma na navoňanie likéru.


Postup prípravy

Do väčšieho hrnca nalejeme 12% smotanu, smotanu na šľahanie, žĺtky, krupicový a vanilkový cukor. Na výrobu vaječného likéru použijeme elektrický šľahač a len v rýchlosti všetko vyšľaháme, aby sa vaječné žĺtky dôkladne rozmiešali

Ako variť domáci vaječný likér

Hrniec postavíme na sporák, zapneme platničku na mierny ohrev, tj. Na číslo 4, a za stáleho miešania metličkou zmes zahrejeme na 80 ° C (nie viac, aby sa žĺtky nezrazili). Kto je bez teplomera, snáď mu postačí moja rada, že ako sa z hrnca začne dymiť, to bude ten pravý čas hrniec odstaviť zo sporáka, a necháme vychladnúť.

Do vychladnutého základu pridáme rum, salko a vanilkovú arómu

domáci likérTeraz všetko dôkladne za pomoci elektrického šľahača premiešame a cez jemné sitko precedíme do misy s lievikom.

Dokončenie receptu

Teraz už len varený vaječný likér zlejeme do vopred umytých fliaš a je hotovo. Odporúčam nájsť nejakú peknú fľašku ktorá sa hodí na vianočný stôl.

Domáci vaječný likér skladujeme v chlade – v chladničke alebo v pivnici. Ešte teraz si šetrím poslednú polku fľaše v chladničke a to je od Vianoc už viac ako mesiac, takže sa nemusíte báť, že sa skazí.

Tipy

Smotanu na varenie môžete pre ušetrenie financií vymeniť za 1 l plnotučného mlieka.

Varovanie

Pozor, aby ste zmes so žĺtkami nemiešali dlho, inak sa vám žĺtky zrazia.

Vyskúšajte si pripraviť aj tieto nápoje:


Mohlo by vás zaujímať

Recepty na rýchle drinky z vodky

4 drinky z vodky, ktorých príprava nezaberie viac ako 10 minút

Chystáte sa organizovať domácu párty a chcete sa blysnúť v dobrom svetle? Príprava týchto 4 …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.