Recepty

Ako zapiecť jablká v lístkovom ceste s vanilkovým krémom?

Koláče z jabĺk sú veľmi obľúbené v slovenskej kuchyni, tu si nájde svoje miesto aj lístkové cesto. Nikdy nemajú rovnakú chuť, aj keď sú podľa jedného receptu. Chuť im dodávajú jablká, ktoré sú zakaždým iné, záleží na odrode, konzumnej zrelosti, skladovaní, atď. Pečené jablká v kabátiku z lístkového cesta a poliate teplou vanilkovou omáčkou si určite zamilujú nielen deti. Prečítajte si návod a recept ako zapiecť jablká v lístkovom ceste s vanilkovým krémom.

Čo je potrebné ak chcete zapiecť jablká v lístkovom ceste s vanilkovým krémom:

  • lístkové cesto
  • jablká
  • škorica
  • marmeláda
  • žĺtok na potretie
  • 0,7 l mlieka
  • 1 vanilkový puding
  • 1 polievková lyžica cukru

Postup prípravy jabĺk v lístkovom ceste s vanilkovým krémom krok po kroku

Tento múčnik sa dá pripraviť z domáceho lístkového cesta a krému zo šľahaných žĺtkov. My totiž volíme rýchlejší variant. Hotové lístkové cesto máme vždy doma v mrazničke a krém uvaríme z pudingového prášku. Aj tak si pochutíme.

výborný recept ako zapiecť jablká v lístkovom ceste s vanilkovým krémomLístkové cesto rozvaľkáme na tenké plátky a rozdelíme nožom alebo radlom na štvorce.

Do stredu každého štvorca vložíme malé jablko s vykrojeným jadrovníkom. Ak máme väčšie jablká, priečne ich rozdelíme na polovice a vyberieme stred aj trochu dužiny, aby vznikla jamka.

Dutiny po jadrovníkoch naplníme džemom alebo marmeládou.

Jablká ľahko poprášime škoricou a spojíme protiľahlé rohy. Spevníme špáradlom, aby sa cesto neotváralo. Medzery medzi okrajmi necháme, bude nimi unikať para z jablka a cesto bude krásne nafúknuté a krehké (keby sme jablká zabalili dôkladne, cesto by pri chladnutí zvlhlo).

jablka v listkovom cestePotrieme žĺtkom a pečieme pri teplote 220 ° C.

V hrnčeku rozmiešame pudingový prášok s cukrom a trochou mlieka. Rozmiešanú zmes vlejeme do zvyšku mlieka a uvaríme ako bežný puding.

Omáčkou polejeme jednotlivé kúsky a podávame teplé.

Tip

Do dutín po jadrovníkoch môžeme na džem a marmeládu nasypať aj hrozienka namočené v rume, no nie je to nevyhnutné (nie každý má rád hrozienka).

Zapiecť jablká v lístkovom ceste s vanilkovým krémom nie je zložité, určite si tento výborný recept vyskúšajte.

Ďalšie odporúčané recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button