Recepty

Ako si urobiť domácu ovocnú zmrzlinu pre diabetikov?

domáca ovocná zmrzlinaPre dnešok sme si pripravili recept na domácu ovocnú zmrzlinu pre tých, ktorí si musia vylúčiť zo svojej stravy cukor. V obchode je zvyčajne ponuka viac než biedna a keď už čírou náhodou na nejakú zmrzlinu bez cukru narazíte, obsahuje nevhodné tuky kvôli ich zloženiu a množstvu. Riešením je si vyrobiť nanuky alebo zmrzlinu priamo u vás doma.

Čo je potrebné na domácu ovocnú zmrzlinu pre diabetikov:

  • 250g nízkotučného tvarohu
  • 250ml smotany na šľahanie
  • Ľubovoľné ovocie
  • Sladidlo stévia

Postup prípravy domácej ovocnej zmrzliny pre diabetikov krok po kroku

ako na domácu ovocnú zmrzlinu

Na zmrzlinu použite akékoľvek mäkké ovocie, čiže to môžu byť jahody, maliny, čučoriedky, ostružiny, atď.

Ovocie roztlačte so sladidlom vhodným pre diabetikov. Neslaďte ho príliš veľa, len trošku „zrazte“ kyslosť ovocia, ktorá sa mrazom zvýrazní.

Najlepšie je použiť sladidlo to stévie, ktoré nemá žiadnu nepríjemnú pachuť. Dávkovanie sladidla si upravte podľa návodu na obale.

domácu ovocnú zmrzlinuDo ovocia premiešaného so sladidlom si pridajte tvaroh. Je úplne jedno, či si vyberiete tvaroh vo vaničke alebo v kocke. Vo vaničke je redší, lepšie sa s ním pracuje.

V kocke je zas tuhší a dá väčšiu prácu ho rozmiešať bez hrudiek. Tvaroh a ovocie dôkladne premiešajte.

Teraz vyšľahajte do tuha 250ml smotany. Aby sa vám to podarilo, obsah tuku musí byť najmenej 33 percent.

Vyšľahanú smotanu pridajte k ovocnej tvarohovej zmesi a zľahka ju primiešajte. Potom môžete začať hmotu nalievať do formičiek na nanuky alebo do malých škatuliek na zmrzlinu. Následne môžete vašu domácu ovocnú zmrzlinu nechať zamraziť do druhého dňa.

Ako servírovať diabetickú zmrzlinu

Pred konzumáciou nechajte zmrzlinu zľahka povoliť. Nanuky vo forme ponorte na moment do vody, vďaka tomu sa vám budú dať ľahšie vytiahnuť z formy.

Tvarohovou zmrzlinou sa dá nahradiť desiata počas horúcich letných dní. Namiesto umelého sladidla môžete samozrejme použiť aj obyčajný cukor, pokiaľ ho teda smiete konzumovať.

Prečítajte si a vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button