Recepty

Ako pripraviť morskú šťuku po námornícky?

recept na morskú šťukuRecept na morskú šťuku po námornícky. Vzhľadom na vysoký obsah plnohodnotných bielkovín, vitamínu A a B, vitamínu D (v tučnejších rybách) a množstvo nerastných látok je konzumácia rýb zdraviu veľmi prospešná. Rybie mäso neobsahuje puríny, bez obáv ho môžu zaradiť do jedálnička aj osoby trpiace dnou. Morské ryby na rozdiel od sladkovodných obsahujú jód, ktorý je dôležitým stopovým prvkom pre správny vývoj organizmu. Je tak dôležitý, že má dokonca svoj deň v kalendári. Týmto dňom je 6. marec a je medzinárodným dňom jódu. Nižšie popísaným spôsobom si môžete pripraviť akúkoľvek rybu, morskú aj sladkovodnú. My pripravujeme morskú šťuku. Tak poďme spoločne na to!

Čo budete potrebovať na morskú šťuku po námornícky:

  • naporciovaná morská šťuka (prípadne iná sladkovodná či morská ryba)
  • 1 celé vajce
  • 4 rovné polievkové lyžice kukuričného škrobu alebo hrášku
  • 1 polievková lyžica oleja
  • soľ
  • 1-6 strúčikov cesnaku
  • slnečnicové semienka alebo sezam (nemusia byť)
  • tuk na vyprážanie

Postup prípravy morskej šťuky po námornícky krok za krokom

Príprava ryby

morská šťuka po námocníckyRybu očistite a nakrájajte na podkovy alebo filety, podľa toho, čo máme radšej. Rybu kupujte najlepšie čerstvú.

Ak kupujete zmrazenú, vyberajte tú, ktorá bola zmrazená už na mori.

Takéto ryby obsahujú veľmi malé percento vody a tak sa nestane, že sa rybie mäso pri úprave „vyparí“ a vy nebudete objemom potom tak prekvapení.

Odporúčame morskú šťuku, ktorá je v obchode predávaná pod názvom hejk alebo treska. Výborne chutí a máva aj dostatok mäsa.

Príprava cestíčka

V miske rozmiešajte vajcia so škrobom, soľou, olejom, semienkami a cesnakom. Cesnak pridajte podľa chuti. Morské ryby, ktoré nie sú cítiť rybacinou, cesnakom okoreňte menej, aby cesnak neprehlušil chuť mäsa.

Ak ste ako rybu zvolili kapra, ten znesie cesnaku viac. Premiešanú obaľovaciu zmes necháme chvíľku odstáť, škrob napučí a všetko zhustne. Ak namiesto škrobu pridávate hrášok, tiež nechajte odpočinúť.

Pečenie

morská šťukaNa panvici rozohrejte tuk na vyprážanie. Smažiť môžete na masti, prepustenom masle alebo repkovom oleji. Každý tuk má svoje výhody aj nevýhody, takže výber necháme na každom z vás.

Rybie porcie obaľujte v pripravenom cestíčku a vyprážajte z oboch strán dozlatista. Ryba je veľmi rýchlo hotová.

Servírovanie morskej šťuky po námornícky

Vyprážané kúsky rýb čiže morskú šťuku po námornícky podávajte so zeleninou (s dusenou zeleninou chutí excelentne) a chlebom alebo s varenými zemiakmi a zeleninovým šalátom.

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button