Recepty

Ako urobiť domáce rybie prsty?

domáce rybie prsty Recept na domáce rybie prsty pre nečakanú situáciu. Rybie prsty so zemiakovou kašou, to je večera, nad ktorou zajasá snáď každé dieťa či „dorastenec“. No nepohrdnú ňou ani dospelí, ktorí sa vrátia do čias detstva, kedy nám ich s obľubou vyprážali naše mamky. Ponúkame recept na domáce rybie prsty, ktoré môžete vykúzliť, keď sa vám nezadarilo pri nákupe mrazených rýb. Recept na rybie prsty pre „zúfalé gazdinky“ krok za krokom.

Čo budete potrebovať ak si chcete urobiť domáce rybie prsty:

  • zachovať pokoj
  • suroviny uvedené v návode

Do takejto situácie sa aspoň raz dostane každý, kto varí pre rodinu: v dobrej viere nakúpite za pomerne slušnú cenu dva primerane veľké kusy mrazenej ryby.

Od pohľadu a podľa váhy odhadnete, že to síce na žiadne veľké prejedanie nebude, ale na večeru pre rodinu stačí. Keď sa ale doma z ryby roztopí námraza, v miske sa krčia dve úbohé rozmočené rybičky.

Príprava domácich rybích prstov krok za krokom

recet na domáce rybie prstyPrvou reakciou, ktorá vás napadne je vyklopiť tú hanbu do porcelánu a spláchnuť alebo vyklopiť okamžite do koša, najlepšie aj s celou miskou.

Lenže vzápätí si uvedomíme, že odchodom splachovanej vody sa cena rybej hmoty viac ako zdvojnásobí.

Predsa tak nechcene zdraženú surovinu nevyhodíte? A rodina navyše čaká na večeru. Zemiaky na kašu sa už varia. Čo teraz? Žiadnu paniku!

Príprava ryby na domáce rybie prsty

Rybie torzo nechajte dôkladne odkvapkať. Vezmite ostrý nôž a mäso posekajte na drobné kúsky.

Potom posekanú rybu vložte do pracovnej misky. Pridajte štyri žĺtky, pol hrnčeka strúhanky, trochu soli, rascu.

Ak máte zelené bylinky, nasekajte ich plnú hrsť a pridajte k žĺtkom. K rybe sa hodí petržlenová vňať, zelerová vňať, trošku tymianu, bazalka, pomarančová mäta, ako karí voňajúca slamiha. Z bielkov ušľahajte tuhý sneh a zľahka primiešajte k zmesi.

Vyprážanie rybích prstov

V plochej panvici rozohrejte olej na vyprážanie. Vaječno-rybiu hmotu preložte do pevného mikroténového vrecka.

Odstrihnite roh a do rozpáleného oleja vytláčajte tyčinky rybej vaječnej hmoty. Tyčinky môžete nalievať do oleja aj napríklad lyžicou, ale vrecko sa osvedčilo – je to veľmi rýchle a podaria sa tak mať „rybie prsty“ približne rovnako široké aj dlhé.

Domáce rybie prsty máte hotové

Rybie prsty osmažte po oboch stranách – je to hneď, preto nie je vhodné od panvice odchádzať. Z uvedenej dávky sú dve „várky“ rybích tyčiniek.

Domáce rybie prsty uchovajte na teplom mieste (napríklad termo misa) a dokončite úpravu zemiakov.

Servírovanie

rybie prstyDomáce rybie prsty najlepšie chutia s zemiakovou kašou alebo varenými zemiakmi s dobrou studenou omáčkou na majonézovej báze (napríklad tatárska).

Niekto pridáva ako prílohu hranolky, avšak je vhodnejšie držať sa zásady, že by sa nemalo podávať „rovnaké k rovnakému“, keď ste vyprážali domáce rybie prsty, preto ako prílohu vyberte menej „ťažkú“ alternatívu, hlavne ak robíte večeru pre deti.

Alebo môžete zemiaky omastiť a roztlačiť (urobiť takzvané „štuchané“ zemiaky). Potom dajte na tanier zeleninovú oblohu so sviežim dressingom.

Aj keď toto jedlo nie je žiadny kulinársky skvost pre vybraných labužníkov, deťom bude chutiť. A nakoniec – prečo nie? Veď ste do neho nič zlé nedali. Len z nákupu mrazeného rybieho filé ste zase na dlhší čas vyliečení.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button