Recepty

Ako pripraviť fazuľové struky so slaninou?

fazuľové struky so slaninouRecept na fazuľové struky so slaninou. Fazuľové struky sú k dispozícii po celý rok buď zmrazené, alebo v niektorých väčších obchodoch aj čerstvé. Dajú sa ľahko v našich podmienkach vypestovať na záhradke, dokonca aj v balkónových kvetináčoch (máme vyskúšané). Surové struky sú nevhodné na konzumáciu, musia sa vždy povariť niekoľko minút. Dnes už sa pestujú druhy bez postranných tuhých vlákien, takže aj ich čistenie je záležitosťou niekoľkých minút. K tejto zelenine majú mnohí odpor, odporúčam však skúsiť ho prekonať. Uvidíte, že si túto báječnú zeleninu zamilujete. Pripravuje sa na mnoho rôznych spôsobov. My vám jeden ponúkame. Prinášame vám recept na fazuľové struky so slaninou. Tak poďme spoločne na to!

Čo budete potrebovať na fazuľové struky so slaninou:

Množstvo z každého dávajte od oka, presný pomer neexistuje. Niekto má rád viac slaninky, iný viac cesnaku. Na fazuľové struky so slaninou si teda pripravte:

  • zelené fazuľky
  • pór
  • chudá anglická slanina
  • soľ
  • mleté ​​čierne korenie
  • cesnak
  • vajcia

Príprava fazuľových strukov krok za krokom

fazuľové strukyČerstvým fazuľovým strukom odstráňte konce a pokrájajte ich na menšie časti. Pri zmrazených strukoch táto fáza odpadá, pretože fazuľové struky sú pripravené ihneď na použitie.

V hrnci priveďte vodu do varu. Osoľte ju až vtedy, keď začne vrieť. Osolenej vode trvá dlhšiu dobu než sa začne variť.

Do vriacej vody vhoďte fazuľky a uvarte ich do polomäkka. Následne ich ochlaďte na site pod studenou vodou. Zatiaľ ich odložte nabok.

Príprava slaniny

recept na fazuľové struky so slaninouChudšiu anglickú slaninu nakrájajte na pásiky a na panvici vysmažte tuk. Ten zlejte a môžete ho po stuhnutí namazať na chleba, použiť na opraženie cibuľky, pod vajíčka, atď. Tuk sa však odstraňovať nemusí. To záleží na vás.

Na panvicu ku slanine prihoďte pór pokrájaný na jemné prúžky. Ihneď ho posoľte a premiešajte so slaninkou.

Až zelenina zavädne a zmäkne, pridajte fazuľky, korenie a podľa chuti cesnak. Miešajte, aby sa zmes nepripaľovala. Keď sú fazuľky mäkké (ale nie rozvarené), je hotovo. Ž

iadny tuk sa nemusí pridávať, pretože slanina pustí ešte trochu tuku a bude krásne chrumkavá.

Fazuľové struky so slaninou máte hotové

Hotové struky sa môžu podávať ako príloha k mäsu, alebo s volským okom. Sú chutné aj ako samostatný pokrm, v tom prípade odporúčame pridať veľmi jemne strúhaný, chuťovo výrazný syr (typu parmezán).

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty so slaninou:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button