Recepty

Ako pripraviť čučoriedkovú tortu?

recept na čučoriedkovú tortuRecept na čučoriedkovú tortu. Čučoriedková torta je slávnostný jemný cukrársky výrobok určený k rýchlejšej spotrebe. Čo je výhodou receptu? Výhodou ponúkaného receptu je, že podľa neho možno čučoriedkovú tortu robiť po celý rok – na čučoriedkovú náplň je počítané, že čučoriedky budú naložené. Príprava síce nie je úplne jednoduchá, ale pri dodržaní technológie sa čučoriedková torta podarí. Ako pripraviť čučoriedkovú tortu? Skúste to s nami krok za krokom.

Čo budete potrebovať na čučoriedkovú tortu:

  • suroviny podľa návodu
  • tortová forma
  • kuchynské vybavenie a zariadenie

Postup prípravy čučoriedkovej torty krok za krokom

Príprava surovín na korpus

Na základný korpus pre čučoriedkovú tortu budete potrebovať 3 vajcia, pol hrnčeka (štvrťlitrového) práškového cukru, pol hrnčeka polohrubej múky, lyžičku prášku do pečiva, dve lyžice rozpusteného masla.

Príprava surovín na čučoriedkovú vrstvu  

čučoriedkyNa čučoriedkovou vrstvu potrebute jeden a pol hrnčeka šťavy z čučoriedkového kompótu (môžete zriediť, keby jej v čučoriedkach zavarených vo vlastnej šťave bolo málo), dve šľahačky 30%, jeden stužovač šľahačky, tri lyžice kryštálového cukru, balíček želatíny (20 gramov, prášková, granulovaná alebo plátková), čučoriedky z kompótu.

Príprava surovín na smotanovú vrstvu

Na smotanovú vrstvu si pripravte jednu smotanu na šľahanie (30%, šľahačka), jeden prípravok na stužovanie šľahačky (smetnafix), jeden vanilkový cukor a jednu lyžicu práškového cukru.

Príprava základného korpusu

Začnite prípravou korpusu. Z troch bielkov vyšľahajte tuhý sneh a po malých častiach do neho zamiešajte (už nie šľahačom) cukor, žĺtky, maslo a polohrubú múku s rozmiešaným práškom do pečiva.

Tukom vymažte a strúhankou alebo polohrubou múkou vysypte tortovú formu. Cesto do nej vlejte a korpus upečte pri 180 stupňoch. Upečený nechajte vychladnúť. Ak máte formu s odnímateľnými bokmi, nechajte korpus v nej.

Príprava čučoriedkovej vrstvy

čučoriedková tortaDo pol hrnčeka šťavy vložte želatínu, aby napučala, to bude asi 20 minút trvať. Druhú časť čučoriedkovej šťavy zvarte s tromi lyžicami cukru a do ešte vriacej prilejte namočenú želatínu. Nevarte, zložte z platne a nechajte vychladnúť. Občas premiešajte.

Vyšľahajte dve šľahačky s cukrom a jedným stužovačom. Pena by mala byť čo možno najtuhšia.

Do šľahačky jemne vmiešajte odkvapkané čučoriedky a želatínový roztok.

Hmotu naneste (stierkou) na tortový korpus (buď vo forme alebo na pracovnom guľatom plochom podnose).

Dajte do chladničky dokonale vychladnúť, aby želatínová vrstva stuhla (bude to trvať niekoľko hodín).

Príprava smotanovej hmoty na ozdobenie

Dobre zatuhnutú tortu premiestnite na servírovací podnos. Pred podávaním vyšľahajte jednu šľahačku (30%) s jedným vanilkovým cukrom, stužovačom šľahačky a lyžicou cukru.

Ozdobte cukrárskou zdobičkou alebo cukrárskym vreckom. A máte hotovo!

Varovanie

Čučoriedková torta nie je určená pre dlhšie skladovanie, mala by sa skonzumovať ešte v ten deň, kedy bola zhotovená.

Vyskúšajte aj tieto recepty na tortu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button