Recepty

Ako pripraviť domáce pralinky?

príprava domácich praliniekBelgické pralinky? To je veľká výzva pre nadšené cukrárky a cukrárov ale aj milovníkov pravej čokolády a sladkostí vôbec. Výroba domácich praliniek nie je žiadny med, nebudeme si predsa nič nahovárať. Avšak, ak sa s chuťou do toho pustíme, pridáme štipku trpezlivosti a nájdeme si dobrý recept, naše malé diela sa celkom určite vydarí. Pripravili sme pre vás jeden veľmi jednoduchý recept ako pripraviť domáce pralinky priamo u vás doma.

Domáce pralinky začínajú čokoládou

Budeme potrebovať čokoládovú hmotu. Ideálne je kvalitná belgická čokoláda určená priamo na výrobu praliniek, avšak ak je pre vás nedostupná, nič nepokazíte ani klasickou čokoládou. Podstata čokolády spočíva v tom, že čím viac kakaa čokoláda obsahuje, tým je kvalitnejšia a koniec koncov aj chutnejšia.

ako si spraviť domáce pralinkyNa druhej strane je ale o to ťažšie spracovávanie čokoládovej hmoty.

Najdôležitejším krokom pre výrobu belgických praliniek je temperovanie. Našou snahou je narušiť kryštáliky kakaového masla a to tak, že čokoládu rozohrievame vo vodnom kúpeli.

Najskôr ju rozohrejeme na 44°C ale následne ju musíme schladiť. Použijeme pri tom samozrejme teplomer.

Čokoládu pri ideálnej teplote nalejeme do vychladenej formy na pralinky a obrátime ju hore dnom.

Je vhodné, aby formičky na pralinky boli pred použitím vytreté vatou namočenou v oleji a následne prejdené zase suchou vatou.

Domáce pralinky musia byť pevné!

domáce pralinky a ich receptCukrárskou kartou odstránime prebytočnú čokoládu a do čokoládového korpusu dáme náplň a schladíme ju v chladničke. Stuhnuté pralinky zalejeme zostávajúcou čokoládou, čím sa vytvorí ich dno. Vložíme ich do chladu a čakáme na výsledok.

Po stuhnutí celú formu vyklopíme a domáce belgické pralinky sú na svete. A teraz už len maškrtiť!

A ešte jeden tip na záver. Vlastnoručne vyrobené pralinky môžete venovať v darčekovej krabičke. Je to skvelý darček odnepamäti! Vyskúšajte, uvidíte, že uspejete.

Darčekovú krabičku na belgické pralinky si dokonca môžete tiež vyrobiť sami, využite k tomu naše návody na výrobu darčekových krabičiek z papiera.

Okrem receptu na domáce pralinky by vás mohlo zaujímať aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button