Recepty

Ako upiecť korpus na orechovú tortu?

orechový korpusRecept na korpus na orechovú tortu. Torty sa pripravujú na slávnostnejšie príležitosti, rôzne rodinné oslavy alebo sviatky. Tortu si samozrejme môžete objednať v cukrárni alebo u vašej známej, ktorá je cukrárka. Ja vám ale ponúkam starý recept na korpus na orechovú tortu, ešte po mojej babičke, ktorá sa narodila v roku 1901. Upravila som len množstvo cukru, ktorého bolo v recepte zbytočne veľa. Korpus sa mi zatiaľ vždy podaril. Má výraznú orechovú chuť. Plniť ho môžete rôznymi druhmi krémov. Orechy môžu byť použité vlašské aj lieskové. Naším rodinným favoritom je jednoduchá torta z vlašských orechov, poliata čokoládou a plnená maslovým orechovým krémom. Poďte si teda so mnou tento skvelý korpus na orechovú tortu pripraviť.

Čo budete potrebovať na korpus na orechovú tortu:

  • 4 celé vajcia
  • 200 g cukru
  • 10 polievkových lyžíc studenej vody
  • 200g polohrubej múky
  • kôra z 1 citróna
  • ½ balíčka kypriaceho prášku
  • 100 g strúhaných orechov (aj nadrobno rozdrvené môžu byť fajn, ale neskúšala som)

Príprava korpusu na orechovú tortu krok za krokom

Príprava vajíčok

vlašské orechyOddeľte žĺtky od bielkov a dajte každé zvlášť. Bielky budete šľahať do pevného snehu.

Aby ste taký sneh vyšľahali, nádoba na bielky nesmie byť mastná alebo so zvyškami vody a je dôležité, aby bielok bol bez najmenšieho kúsku žĺtka.

Príprava cesta

Žĺtky vyšľahajte s cukrom a citrónovou kôrou do peny. Cukor voľte krupicový, pomôže žĺtky pekne napeniť. Keď je cukor rozpustený, pridajte striedavo lyžicu múky a lyžicu studenej vody.

Časť múky premiešajte s kypriacim práškom a strúhanými orechmi. Pridajte ju potom až nakoniec.

Šľahanie bielkov

Ušľahajte sneh z bielkov, ktorý musí byť pevný. Pevný sneh je lesklý, tvorí špičky a nevypadne z nádoby, ak otočíte ju hore dnom.

Sneh pridajte k vymiešanej zmesi a zľahka ho do nej zapracujte. Vareškou ho obracajte do cesta, nemiešajte príliš prudko, aby sneh neklesol a cesto ostalo nadýchané.

Pečenie korpusu

recept na korpus na orechovú tortuCesto vložte do vymastenej a vysypanej tortovej formy, stierkou uhlaďte povrch a vo vopred vyhriatej rúre upečte.

Prvých 15 minút pečte pri 180 ° C, potom teplotu znížte na 150 ° C a dopečte. Torta sa pečie asi 45 minút. Špajľa zapichnutá do stredu, musí zostať suchá.

Po upečení nechajte niekoľko málo minút vo forme vychladnúť a potom opatrne korpus vyklopte. Pred ďalšou úpravou musí byť korpus úplne vychladnutý.

Prečítajte si aj články ako upiecť:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prečítajte si aj
Close
Back to top button