Recepty

Ako upiecť tortu Pavlova s jahodovou omáčkou?

torta Pavlova Recept na tortu Pavlova s jahodou omáčkou. Torta Pavlova vyzerá na prvý pohľad rafinovane, ale jej príprava nie je až tak zložitá. Vyžaduje však nutnú dávku trpezlivosti. Je dôležité dodržať správny pracovný postup, inak môžete mnohé pokaziť. Torta Pavlova je ľahučka a rozplýva sa na jazyku. Zároveň nevyžaduje veľké množstvo ingrediencií. Nie je teda dôvod, prečo sa do výroby torty Pavlova s ​​jahodovou omáčkou nepustiť.

Čo budete potrebovať na tortu Pavlova s jahodou omáčkou:

Ingrediencie na prípravu korpusu:

 • 6 bielkov
 • 250 g cukrovú múčku
 • lyžička octu
 • lyžička zemiakového škrobu
 • štipka soli

Ingrediencie na prípravku jahodovej omáčky:

 • 300 g jahôd
 • 4 lyžice kryštálového cukru
 • 2 lyžice masla
 • lyžička zemiakového škrobu

Ingrediencie na šľahačkovú vrstvu:

 • 2 tégliky smotany na šľahanie
 • 1 stužovač šľahačky

Príprava torty Pavlova s jahodou omáčkou krok za krokom

recept na tortu PavlovuNajprv si pripravte vyššiu nádobu, v ktorej možno šľahať elektrickým šľahačom. Oddelené bielky by ideálne mali byť vychladené, lepšie sa potom vyšľahajú.

Rúru predhrejte na 100 ° C. Bielky nalejte do misy a pridáme štipku soli, šľahajte, kým sneh nie je pevný (keď otočíte nádobu hore dnom, nemal by sa ani pohnúť).

Do snehu pridajte cukor a šľahajte ďalej, kým nebude mať snehová hmota lesklú konzistenciu a nezačne robiť špičky. Potom v hrnčeku rozpustite v lyžičke octu škrob a nalejte ju do snehu, a ten potom ešte zľahka prešľahajte.

Pečenie

Plech pokryte papierom na pečenie a položte naň koláčovú formu bez dna. Do nej opatrne navŕšte snehovú hmotu. Ľahko ju uhlaďte a odstráňte formu. Na plechu vám zostane iba snehový kopec. Vložte do rúry a pečte hodinu a pol bez otvárania.

Torta by mala mať ľahko ružovkastú farbu. Po uplynutí tejto doby vypnite rúru, ale nechajte v nej upečenú tortu až do vychladnutia. Toto je veľmi dôležitý krok pri výrobe torty, ktorý je potrebné dodržať, ak totiž tortu Pavlova vyberiete z rúry, tak vám klesne a vrchná vrstva popraská.

Príprava jahodovej omáčky na tortu Pavlova

Kým nechávate tortu Pavlova chladnúť, uvarte si jahodovú omáčku. Rozpáľte nepriľnavú panvicu a rozpustite na nej maslo. Potom k nemu vmiešajte jahody. Ak sú mrazené, tak ich môžete nechať vcelku, pri varení ich potom jemne rozdrvíte vareškou.

Šťavu z mrazených jahôd nemusíte zlievať, vyvarí sa. Ak pracujete s čerstvým ovocím, tak ho pokrájajte na menšie kusy a až potom vsypte do panvice. Hneď ako jahody pustia šťavu, pridajte cukor a premiešajte.

Celú zmes nechajte prevariť, tak aby sa šťava z ovocia trochu vyvarila a tým sa vám ľahko zahustila. Medzitým si rozmiešajte lyžičku zemiakového škrobu vo vode a vlejte do jahodovej omáčky. Zamiešajte a nechajte ešte zľahka povariť. Potom omáčku stiahnite z ohňa a nechajte ju úplne vychladnúť.

Príprava šľahačkovej vrstvy na tortu Pavlova

jahodová omáčka na Tortu pavlovaMedzitým si pripravte šľahačku. Smotanu vlejte do vysokej nádoby a šľahajte do zhustnutia.

Potom pridajte stužovač podľa návodu na obale.

Takto pripravenú šľahačku uložte do chladničky, aby sa nám nekazila, než ju budete používať na dokončenie torty.

Spájanie vrstiev

Nakoniec vám zostáva už len spojiť všetky tri vrstvy. Torta Pavlova sa väčšinou skladá zo snehovej vrstvy, na ktorej sa vŕši šľahačka, ktorá sa ozdobí ovocím. Tu však bude použitý iný postup.

Na upečený snehový korpus navŕšte jahodovú omáčku, malé množstvo nechajte v panvici na záverečné „kúzlenie“.

Na ovocie potom naložte šľahačku, rozotrite ju aj po stranách, aby bola celá torta biela. Zvyšnú jahodovú omáčku nalejte na niekoľko miest na torte a špajdľou ľahko „rozťahajte“ sem a tam. Týmto vytvoríte zaujímavé obrazce, ako glazúra. Tortu potom uložte na chladné miesto aspoň po dobu dvoch hodín. Prajeme dobrú chuť!

Tip

Do jahodovej omáčky môžete pridať pár kociek čokolády, najlepšie horkej, vytvorí tak nezvyklú ale veľmi zaujímavú chuť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button