Recepty

Ako si urobiť zdravú domácu ovocnú zmrzlinu?

ako si vyrobiť domácu zmrzlinuPrinášame vám recept na zdravú domácu ovocnú zmrzlinu. Chcete sa v horúcom letnom počasí zdravo osviežiť? Skvelou a veľmi chutnou možnosťou, ktorú milujú deti aj dospelí je zmrzlina. Skúste jednoduchú a rýchlu prípravu domácej ovocnej zmrzliny. Zmrzlina nie je príliš sladká a je veľmi vhodnou alternatívou, ak chcete maškrtiť zdravo.

Čo potrebujeme na zdravú domácu ovocnú zmrzlinu:

  • 1 hrnček ľubovoľného mrazeného ovocia
  • 4 lyžice tvarohu
  • 6 lyžíc smotany z kravského mlieka
  • 3 lyžice medu či datlového sirupu
  • výkonný mixér

Z čoho zdravú domácu zmrzlinu pripraviť

domáca zmrzlinaZmrzlinu môžete pripraviť napríklad z jahôd, je tiež možné nakombinovať práve dozrievajúce maliny a ríbezle, pridať čučoriedky a černice a vytvoriť si tak vlastnú zmes lesného ovocia.

Skúste tiež zužitkovať prezreté banány a vyrobiť si výbornú banánovú zmrzlinu s ozajstnou banánovú chuťou.

Ako postupovať pri výrobe domácej ovocnej zmrzliny

Jednotlivé druhy ovocia alebo ovocnú zmes si dopredu zamrazíme. Väčšie ovocie nakrájame na kúsky.

recept a postup ako si urobiť zdravú domácu ovocnú zmrzlinuDo výkonného mixéra, ktorý sa dá použiť aj na mixovanie ľadu, nasypeme hrnček ľubovoľného mrazeného ovocia, pridáme 4 polievkové lyžice tvarohu, 6 lyžíc smotany a 3 lyžice medu.

Mixujeme, kým nemá zmrzlina správnu konzistenciu. Zmrzlinu môžeme dozdobiť mrazeným či čerstvým ovocím a lístkami medovky či mäty.

Namiesto zmrzliny si môžeme vyrobiť domáce ovocné nanuky. Tie pripravíme tak, že rozmixujeme čerstvé ovocie s tvarohom, smotanou a medom, pridáme niekoľko celých kúskov ovocia, zmes nalejeme do nanukovej formy a dáme zamraziť. Tieto domáce ovocné nanuky sú vhodnou alternatívou najmä pre deti.

Tipy

V prípade laktózovej intolerancie môžeme použiť bezlaktózový tvaroh dostupný v niektorých supermarketoch. Smotanu z kravského mlieka môžeme nahradiť sójovou či ryžovou smotanou, prípadne kokosovým krémom.

Zmrzlina sa dá dosladiť tiež datľovými sirupom či nerafinovaným trstinovým cukrom.

Ďalšie odporúčané výborné recepty na:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button