Recepty

Ako si spraviť domácu jahodovú zmrzlinu?

recept na jahodovú zmrzlinuNa dnes sme si pre vás pripravili recept na jahodovú zmrzlinu, ktorá azda najlepšie pripomína a charakterizuje tieto krásne a hlavne horúce letné dni. Jahodovej zmrzliny sa nedá prejesť, vždy sa dá vymyslieť nová a ešte lepšia kombinácia chutí ako predtým. Ak máte dostatok jahôd a chuť na zmrzlinu, vyskúšajte si tento recept u vás doma.

Čo je potrebné ak si chcete spraviť domácu jahodovú zmrzlinu:

Na zmrzlinu bez cukru budete potrebovať:

  • jahodovú zmrzlinu400g jahôd
  • Plechovku kokosového mlieka
  • Práškovú stéviu alebo iné umelé sladidlo

Na zmrzlinu s cukrom budete potrebovať:

  • 500g jahôd
  • Plechovku sladeného mlieka (Salko)
  • 250ml smotany na šľahanie
  • 40g masla
  • Cukor na dosladenie

Postup prípravy domácej jahodovej zmrzliny krok po kroku

Pri jahodovej zmrzline bez cukru začnete rovno s jahodami, ktoré si umyjete, očistíte od lístočkov a rozmixujete ich s práškovou stéviou alebo s iným sladidlom.

Jahody po zmrazení budú o niečo kyslejšie ako boli pôvodne, preto rátajte aj s tým. Bez prídavkov umelého sladidla je zmrzlina skôr pre drsnejšie jazyky, aj keď sa dá konzumovať tak či tak a hlavne vás osvieži.

ako na jahodovú zmrzlinuČasť jahôd odložte nabok a nakrájajte ich na drobné kúsky. Neskôr ich primiešate do hotovej zmrzliny.

Do rozmixovaných jahôd vmiešajte plechovku kokosového mlieka. Kokosové mlieko je prirodzene sladké a husté a dodá tak zmrzline jemnejšiu chuť. Nakoniec pridajte pokrájané kúsky jahôd a všetko premiešajte.

Zmes prelejte do plytkej misky a dajte ju do mrazničky. Po hodine zmes rozmixujte a dajte ju zmraziť znovu.

Asi o 2 hodiny bude vaša zmrzlina po rozšľahaní krémova a akurát pripravená na podávanie. Zmrzlina je po dlhšom pobyte v mrazničke tvrdá ako nanuk, ak ju teda nespotrebujete hneď, môžete ju naliať do formičiek na nanuky.

Jahodová zmrzlina s cukrom

Recept na túto zmrzlinu je v podstate ruský. Táto zmrzlina je výborná a jednoduchá na prípravu. Jahody očistite, umyte a osušte. Potom na panvici rozpusťte maslo, pridajte jahody nakrájané na menšie kúsky a zamiešajte ich tak, aby bola každá jahoda obalená maslom. Potom panvicu odstavte a nechajte ju vychladnúť.

Smotanu na šľahanie (33% tuku) vyšľahajte dotuha a po častiach do nej vmiešavajte plechovku sladeného mlieka. Nakoniec pridajte aj vychladnuté jahody.

Všetko nechajte zmraziť v plytších miskách a môžete vašu jahodovú zmrzlinu podávať.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button