Recepty

Ako urobiť palacinky s tvarohovo-medovou náplňou?

ako urobiť palacinky s tvarohovo-medovou náplňouPalacinky sú v gastronómii známym pojmom nielen preto, že výborne chutia, ale snáď aj z toho dôvodu, že v tej nadmiere variantov si môže vybrať každý. Poznáte ich všetci, palacinky na sladko, palacinky na slano, palacinky ako obed, ako dezert, palacinky na desiatu. Príprava tohto luxusného jedla je rýchla, nezašpiní sa príliš veľa riadu, žiadny chaos v kuchyni nevznikne a je skoro hotovo. Skúste si tentoraz urobiť palacinky s tvarohovo-medovou náplňou podľa nášho receptu.

Čo potrebujeme na palacinky s tvarohovo-medovou náplňou:

Cesto na palacinky:

Náplň do palaciniek:

Postup ako pripraviť palacinky s tvarohovo-medovou náplňou krok za krokom

V mlieku rozšľaháme vajíčko so štipkou soli a lyžičkou cukru a prisypávame múku. Cesto na palacinky habarkou rozšľaháme, aby bolo hladké a bez hrudiek. Hotové cesto necháme odpočinúť, najlepšie pol hodiny. Ak nám čas chýba, môžeme s ním pracovať hneď, nič sa tým nepokazí.

palacinkyMedzitým si pripravíme jednoduchú tvarohovú plnku, ktorú použijeme do palaciniek. Ako na to? Jednoducho! Vaničku tvarohu vyklopíme do misky a vmiešame jednu plnú lyžicu medu.

Začneme smažiť palacinky. Na panvici si rozpálime trochu oleja, zásada je, aby oleja bolo naozaj málo, aby sa na panvici utvoril len taký film.

Ak dáte viac omastku, nepôjdu palacinky tak dobre rozliať po panvici, cesto tam bude plávať.

palacinky s tvarohomPanvica s omastkom musí byť dôkladne rozohriata, skúste kvapnúť trochu cesta, ak omastok okolo cesta nepení, ešte počkajte, až sa dostatočne rozpáli.

Ide len o tú prvú palacinku, ostatné idú s istotou na rozpálenú panvicu. Cesto naberáme naberačkou a panvicu klopíme dookola, aby sa cesto rozlialo po celej jej ploche.

Palacinky smažíme z každej strany 2 až 3 minúty na stredne silnom výkone. Po usmažení by mala mať palacinka zlatistú až svetlo hnedú kresbu.

Servírovanie palaciniek s tvarohovo-medovou náplňou

Hotové palacinky potrieme pripravenou tvarohovou plnkou a stočíme do ruličky alebo zložíme do šatôčky (to znamená napoly a ešte raz napoly, vznikne štvorček). Prajem dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto recepty na palacinky a lievance

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button