Recepty

Ako urobiť paštétu z kuracích pečienok?

Domácu paštétu si môžete dať napríklad na chleba alebo iné pečivo, je to jedlo, ktoré si občas možno každý rád dá. A keď je to paštéta z kuracej pečene  vyrobená podomácky, tak tá naozaj nemá chybu. Príprava tejto paštéty je nenáročná ako časovo tak aj technicky. Základ na pečeňovú paštétu z kuracích pečienok je vždy rovnaký a doplňujúce ingrediencie sú veľmi rozmanité. Skúste paštétu z kuracích pečienok podľa nášho receptu. Bude vám chutiť.

Na paštétu z kuracích pečienok budete potrebovať:

  • 1 kg kuracej pečene
  • 1 šľahačka cca 30% (kelímok alebo škatuľka)
  • 1 maslo
  • 4 strúčiky cesnaku
  • 1 cibuľa
  • korenie ─ tymián, soľ, korenie
  • 1 lyžica ─ olivový olej

Postup prípravy paštéty z kurácich pečienok krok po kroku

Kuracie pečienky dobre umyjeme

Kuracia paštéta z pečienokNajlepšie v miske niekoľkokrát prepláchneme. Vyrežeme blany a šľachy, ktoré sú viditeľné.

Na kuracích pečienkách ich veľa nie je, ale ak sa ťahajú ako niť, môžeme blany odstrániť. Takto máme pečeň pripravenú na opekanie.

Príprava

Ošúpeme, umyjeme a nakrájame cibuľku. Nemusí byť nijako nadrobno, lebo sa potom s pečeňou aj tak rozmixuje. Cibuľu restujeme na masti alebo oleji, aby zosklovatela a pridáme k nej pečeň, ktorú tiež restujeme.

Následne pridáme cesnak, korenie – tymián, trochu korenia, ale zatiaľ nesolíme. Po soli pečeň stvrdne a my ju chceme mať krehkú a mäkkú. Solíme, až keď sú kuracie pečienky hotové. Restujeme asi 10 minút.

Kuracia paštétaMenšiu časť hotových kuracích pečienok odoberieme zvlášť na tanier a zvyšnú časť rozmixujeme vrátane výpeku spolu s kockou masla, šľahačkou a môžeme pridať aj lyžicu olivového oleja.

Hotovú rozmixovanú pečeňovú zmes vlejeme do misky alebo nejakej nádoby.

Pri vlievaní zmesi ju prekladáme kúskami pečene a povrch môžeme tiež obložiť niekoľkými kúskami restovaných pečienok

Paštétu z kuracích pečienok dáme do chladničky stuhnúť

Paštétu môžeme dať do ľubovoľnej nádoby aby sa po stuhnutí mohla vyklopiť a zachovala si tak pekný tvar.

Keď budeme kuraciu paštétu krájať, kúsky pečienok vo vnútri vytvoria zaujímavý mozaikový efekt. Ako je paštéta z kuracej pečene dobrá, posúďte sami. Dobrú chuť!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button