Recepty

Ako pripraviť hruškový ryžový nákyp?

ako urobiť hruškový ryžový nákypPrinášame vám recept na hruškový ryžový nákyp. Mnohé jedlá človek varí hlavne v prípade, že mu od iného pokrmu zostane nejaká surovina a je škoda ju vyhodiť. Určite to poznáte, čo so zvyšnými zemiakmi, cestovinami alebo ryžou? Zapekané jedlá sú potom ideálnym riešením. Väčšinou stačí zmiešať prebytok s niekoľkými málo inými surovinami a o zvyšok sa postará rúra. Medzi také jedlá patrí aj ryžový nákyp. K dokonalému výsledku nám dopomôže ovocie, tvaroh a samozrejme vyšľahané vajcia, vďaka nim sa pri pečení všetko skvele spojí. Nákyp môžete použiť ako múčnik, raňajky alebo ľahký obed. Dobrý je aj za studena.

Čo potrebujeme na hruškový ryžový nákyp:

Postup ako pripraviť hruškový ryžový nákyp krok po kroku

hruškový ryžový nákypNa ryžový nákyp je najprv potrebné uvariť ryžu do mäkka. Tento krok môžete urobiť aj vopred a uchovať ryžu v chladničke. Ale neuskladňujte ju tam dlhšie ako 2 dni.

Rúru predhrejte na teplotu 180 ° C. Hrušky medzitým olúpte, zbavte jadrovníkov a nastrúhajte na hrubom strúhadle.

ryžový nákypV hlbšej mise zmiešajte ryžu s vanilkovým cukrom. Zapekaciu misku vymažte trochou masla. Asi dve tretiny ryže navrstvite do nádoby na pečenie.

Na ryžu nasypte nastrúhanú hrušku. Tvaroh oslaďte práškovým cukrom, prilejte trochu mlieka a rozmiešajte.

Potom tvaroh nalejte na hruškovú vrstvu. Poslednú vrstvu vytvorte zo zvyšnej ryže.

V hrnčeku rozmiešame vajcia spolu s trochou mlieka. Maslo zohrejte a prilejte ho k vajciam. Touto zmesou potom prelejte ryžový nákyp.

Pečenie hruškovo ryžového nákypu

Vložte do rúry a pečte dozlata asi 20 minút, aby bol nákyp pevný. Po vybratí z rúry ho rozkrájajte na rezy, prípadne pocukrujte a podávajte.

Ďalšie výborné recepty na hruškový:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button