Recepty

Ako pripraviť čokoládové guľky?

guľky z bielej a hnedej čokoládyKto by nemal rád čokoládu, jednu zo základných chutí Vianoc? Bez nej by sa žiadne sviatky neobišli. Čokoládové guľky sú vlastne domácimi pralinkami, ktoré sa krásne rozplývajú na jazyku. Pokiaľ sa pohráme s rozličnými druhmi poliev, potom môžeme vytvoriť rôzne druhy guliek, ktoré budú efektné aj vizuálne. V tomto recepte je použitá kombinácia bielej čokolády a kakaa, ale rovnako dobre poslúži aj rôznofarebná čokoládová ryža, kokos či jemne mleté orechy. Čokoládové guľky sú skvelé nielen kvôli tomu, že chutia každému, ale aj preto, že vám ich príprava nezaberie príliš veľa času, ktorý je pred Vianocami tak drahocenný.

Čo budeme na čokoládové guľky potrebovať:

  • 150 g horkej čokolády
  • 120 g masla
  • 60 ml smotany na varenie
  • biela čokoláda a kakao na ozdobenie

Postup ako pripraviť čokoládové guľky

Smotanu na varenie nalejeme do menšieho hrnca a vo vodnom kúpeli pomaly privedieme k varu.

Príprava guliekMôžeme použiť aj smotanu na šľahanie, ale osobne mi pripadá lepšia smotana na varenie, má menší obsah tuku a poslúži úplne rovnako.

Akonáhle sa smotana začne variť, stiahneme ju z plameňa. Čokoládu nalámeme na kocky a vhodíme do horúcej smotany a miešame, kým sa čokoláda nerozpustí. Potom zmes necháme vychladnúť.

Maslo sme si nechali zmäknúť a teraz, zatiaľ čo nám rozpustená čokoláda chladne, ho vyšľaháme ručným šľahačom do hladkej konzistencie. Potom k maslu postupne zašľaháme čokoládu so smotanou. Následne misu s čkokosove-gulkyokoládovou zmesou vložíme do chladničky a necháme trochu stuhnúť.

Akonáhle je zmes stuhnutá, rýchlo pomocou lyžičiek tvarujeme guľky, tie pokladáme na plech vyloženým papierom na pečenie.

Ak sa nám zmes topí, na chvíľu ju opäť vrátime do chladničky a necháme ju tuhnúť približne dve hodiny.

Niekoľko kociek bielej čokolády nastrúhame do menšej misky na hrubom strúhadle, do podobnej misky nasypeme trochu kakaa.

Guľky jednu po druhej obaľujeme napoly v čokoláde a napoly v kakau. Guľky vložíme do cukrárskych košíčkov a skladujeme ich v chlade.

Pozrite sa aj ďalšie recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button