Domácnosť

Ako ušetriť za kúrenie pomocou kanadských kachlí?

kachle kanadske

Kúrite drevom? Veľmi dobrým riešením môžu byť kanadské kachle. Ak sa stretávate s veľkou spotrebou dreva a s nutnosťou chodiť často vysypávať popol, tento spôsob vám ušetrí čas aj peniaze. Použitie kanadských kachlí vám zaistí rovnaký výkon ako vaša stará pec, ale spáliteo polovicu menej dreva. Ako je to možné?

V čom je použitie kanadských kachlí lepšie

Majú dvojité spaľovanie

Umožňujú získať z rovnakého množstva dreva väčší výkon. Kúzlo je v tom, že majú dvojité spaľovanie.

Zatiaľ čo u obyčajných kachlí odchádza drevo-plyn nespálený do komína, kanadská kachle vďaka prepaľovaniu plynov poskytnú vyšší výkon z rovnakého množstva paliva. Vďaka tomu sa doba prikladania predĺži na 6,9 až 12 hodín.

Vyberať popol stačí len niekoľkokrát za sezónu

kanadsky kotolAk máte lacné obyčajné kachle, zrejme ste zvyknutí vynášať popol každý deň.

Kanadské kachle okrem peňazí za drevo šetria tiež vašu prácu a čas. Uhlíky sa totiž pri budúcom kúrení prepália znovu.

Navyše znovu odovzdajú energiu a výkon, ktorý by sme inak vyhodili s popolom.

Pre kanadské kachle popol funguje akumulačne. V popole sa ešte dlho po dohorení nachádzajú žeravé uhlíky, a popol dlho uchováva vysokú teplotu.

Majú veľmi dlhú životnosť

kanadsky krb interier

Vďaka spomínanej úspore paliva a ušetrenej práci s vynášaním popola už vieme, že kanadská pec nám prinesie úžitok, ktorý sa prejaví okamžite.

Dobrou správou je, že kanadská pec sa oplatí aj z dlhodobého hľadiska. Materiály z ktorých sú vyrobené, totiž zaisťujú veľmi dlhú životnosť.

Kanadské kachle majú dvojplášťové prevedenie. Vonkajší oceľový plášť je vybavený teplu odolným nástrekom.

Vnútorná spaľovacia komora vystielaná šamotovými tehličkami je vyrobená z hrubostennej ocele. Kanadská kachle sú nielen úsporné, ale sú aj krásnou ozdobou interiéru v mnohých farbách.

Odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button