Domácnosť

Ako izolovať garáž?

izolovať garáž ako celokV dnešnej dobe sú veľmi populárne betónové alebo plechové garáže. Či už máte jednu z nich, alebo klasickú murovanú garáž, určite sa oplatí tepelne izolovať garáž. Zvlášť, ak je garáž nalepená na dom a studený vzduch z garáže preniká do stavby.

Izolovať garáž ako celok či len určité časti?

Garáž môžete mať izolovanú ako celok, alebo len strop či steny nadväzujúce na dom.

Najmodernejším izolačným spôsobom je fúkaná izolácia. Je to múdra pena, ktorá dokonale izoluje každý priestor. Aplikuje sa striekaním, a preto sa jedná o veľmi rýchly a čistý spôsob izolovania, ktorý vám ušetrí nielen náklady na kúrenie, ale aj námahu a čas.

izolácia garáže v rámci domuAk máte v garáži na stenách sadrokartónové alebo podobné dosky, vyvŕtajú sa do nich otvory, cez ktoré sa potom vháňa izolačná pena kým sa všetky priestory a medzery nezaplnia.

Hydroizoláciu klasických betónových aj plechových garáží vykonávajú niektoré firmy, ktoré nájdete na internete. Vykonajú vám kvalitnú hydroizoláciu garáže, ktorá pomôže ochrániť inžinierske siete a interiér garáže pred vlhkosťou a plesňami.

Ďalšia alternatíva ako izolovať garáž

izolovanie garáže z plechuĎalšou metódou ako izolovať garáž je použitie sklenej vaty alebo tuhej penovej izolácie v podobe dosiek. Tie sa pripevnia na trámy alebo na stenu pomocou skrutiek.

Bolo zistené, že tuhá penová izolácia predstavuje približne dvojnásobný izolačný účinok než sklená vata, samozrejme je zase o niečo drahšia. Je možné však tieto dva materiály kombinovať, alebo viacnásobne vrstviť.

Pri vrstvení izolačných materiálov je potrebné si dávať pozor na to, aby jednotlivé vrstvy neboli k sebe príliš natlačené, pretože by sa znížila efektívnosť izolácie.

Keď chcete izolovať garáž, nezabúdajte aj na brány a vráta

Pri izolovaní garáže sa často zabúda na garážové dvere alebo vráta. Pokiaľ máte vstupné dvere z garáže priamo do domu, je dobré zaobstarať si kovové dvere vyplnené penovou izoláciou.

Oplatí sa potom ešte lepiace tesnenie okolo celých dverí a tiež nylonová kefa na ich spodné časti. Hlavne garážové brány alebo dvere sa oplatí opatriť doskami z tuhej peny, ktoré sa jednoducho prilepia na vnútornú stranu brány.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button