Ako si vybraťDomácnosť

Ako vybrať krb do rodinného domu?

vybrať krb do domuKu klasickej rodinnej pohode patrí do rodinných domov neodmysliteľne krb. Krbové kachle sú dokonalým ťažiskom interiéru, kam všetci radi smerujú, aby sa ohriali a aby sledovali príjemnú šou vo forme zapáleného ohňa. Vybrať krb do rodinného nieje len tak.  Najskôr je nutné zvoliť kritériá, podľa ktorých sa bude ešte len vyberať. Ako teda krb vybrať?

Vybrať krb môžete podľa účelu a výkonu

Najprv si ujasnite, za akým účelom krb kupujete.

vyberať si krb do interiéruMôže to byť hlavný zdroj vykurovania, ďalej ho môžete použiť len na prikurovanie alebo ako dekoráciu (nepotrebujete predsa postaviť kvalitný krb, ak má slúžiť len ako dizajnový prvok).

Podľa tohto kroku sa bude vyberať krb na základe výkonu.

Ak potrebujete krb na vykurovanie, tak je potrebné vyberať krbové kachle podľa výkonu.

Výkon krbu vždy výrobcova uvádza u každého svojho modelu. Vyberajte vždy podľa plochy a to tak, že na 20 metrov štvorcových je potrebný 1KW. Ak kupujete kachle len na prikurovanie, tak počítajte s polovičným výkonom.

Vzhľad vás tiež môže ovplyvniť, keď si chcete vybrať krb

Keďže je krb pomerne silným prvkom interiéru, tak je nutné vybrať aj ideálny vzhľad. Vzhľad však vyberajte aj podľa praktickosti.

Krb na začiatku môže vyzerať ako nový a teda skvelo, avšak keď sa vám zašpiní sklo a budete musieť drhnúť aj samotný krb, už vám tak atraktívne nepríde.

Vhodná je vždy spodná priehradka krbu a horný priestor nad krbom, kde si môžete napríklad ohrievať pokrm.

Palivo je veľmi dôležitý prvok vo výbere krbu

vyberanie krbu do domácnostiRovnako dôležité kritérium je spôsob kúrenia. Najideálnejším kúrením je prostredníctvom dreva alebo brikiet, k tomu je stavaná väčšina krbov.

Ak by ste chceli kúriť uhlím, tak je dôležité si vybrať kachle, ktoré to umožňujú.

Ak ešte nemáte s krbmi a kúrením skúsenosti, vyberajte si za palivo vždy drevo.

Teplovodné vykurovanie

Ak budete chcieť s krbom efektívne vykurovať celý dom, tak si môžete zvoliť aj teplovodné vykurovanie, u ktorého je podmienkou, aby krb obsahoval nádrž s vodou, ktorá bude ohrievaná a rozvádzaná vodu po dome. Môže byť aj externá.

Keď chcete vybrať krb, tak si vyberajte aj podľa výrobcu a značky

Na slovenskom trhu pôsobí niekoľko hlavných výrobcov. Krb možno zakúpiť v dnešnej dobe už veľmi lacno, tak sa radšej riaďte kvalitnou značkou, než aby ste kupovali neoverené a neznáme modely od nekvalitných výrobcov.

Podobné články

3 Comments

  1. Ja by som určite odporúčal slovenského výrobcu krboc a to Ht-design, kde si zákazník vie vybrať buď krby na plyn alebo na drevo. Ide o veľmi luxusné dizajnové kúsky.

  2. Ja sa pridávam, krby od Ht design sú jednoznačne topka a majú brutálne dizajny, ktoré pôsobia naozaj luxusne.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button