DomácnosťElektronika

Ako pri stavbe domu zabezpečiť centrálny vysávač?

zabezpečiť centrálny vysávač domaCentrálne vysávače stále neprestali uberať na popularite. Samotný centrálny vysávač je vysávacia jednotka, ktorá je umiestnená na jednom mieste v dome, alebo mimo dom tak, aby pri používaní nijak neobťažovala svojim hlukom. Zabezpečiť centrálny vysávač je vhodné predovšetkým ak máte veľké domy. Je totiž potrebné urobiť rozvod, z ktorého je možné potom pohodlne vysávať, bez toho aby ste pri tom počuli akýkoľvek hluk.

Ako zabezpečiť centrálny vysávač a jeho výber

Spočiatku si vyberte, aký centrálny vysávač budete potrebovať. Môžete si vybrať buď cyklónový centrálny vysávač a alebo vysávač s filtrom. Rozdiel v nich je taký, že v cyklónovom vysávači po nasatí začne vzduch rotovať, dosiahne veľkej rýchlosti a následne bude prestupovať cez hrubý a cez jemný filter.

Druhý typ vysávača obsahuje základný filter a čistiaci filter. Cyklónový vysávač je lepší a používanejší.

Miesto

zabezpečenie centrálneho vysávača v domácnostiEšte počas stavby si rozmyslite, kde bude vysávač umiestnený, veľmi obľúbené je miesto v pivnici a ak pivnicu nemáte, tak vonku.

Inštalácia a rozvody

Rovnako tak ako sa rozvádzajú rúrky na kúrenie a káble na elektroinštaláciu, tak je potrebné zabezpečiť centrálny vysávač a jeho rozvod.

Určite si v akých miestnostiach chcete mať k dispozícii zásuvky na vysávač a podľa toho sa rozvody vyriešia. Ideálne je zvoliť pre každé poschodie 1-2 zásuvky.

Čím viac budete mať po dome zásuviek, tým sa výkon vysávača znižuje. Dĺžka hadice je zvyčajne do 10 metrov, tak sa rozhodnite aj podľa toho.

Zabezpečiť centrálny vysávač v stene, mimo múr

Ak je váš dom vo fáze hrubej stavby, tak sa rozhodnite pre inštaláciu trubiek do steny. Ak už sú múry omietnuté, tak sa ničoho nebojte, trúbky je možné viesť aj po stene.

Samotný vysávač sa snažte umiestniť čo najbližšie k domu, čím dlhší bude vývod, tým sa opäť výkon znižuje.

Montáž vysávača

ako zabezpečiť centrálny vysávač A tu je rozdiel oproti obyčajným vysávačom. Montáž vysávača nie je až tak zložitá.

Vysávač sa síce skladá z mnohých dielov, ale vždy je k nemu priložený aj prehľadný návod, v ktorom je uvedené, ako vysávač zložiť a nainštalovať.

Výrobca veľmi často ponúka i zmontovanie a inštaláciu samotného vysávača, ale môže to zabezpečiť aj stavebná firma.

Zabezpečiť centrálny vysávač zahŕňa aj používanie

Používanie sa líši podľa modelu aj výrobcu. Vysávač sa ovláda tak, že sa hadica zapojí do zásuvky a jednoducho sa zapne. Zapínanie býva buď priamo na hadici alebo na zásuvke. Následné používanie je veľmi nenáročné.

Ceny centrálnych vysávačov sa pohybujú obvykle medzi 600 – 700 Eur.
Dúfame, že vám tento článok pomohol pochopiť ako zabezpečiť centrálny vysávač, čo všetko musíte urobiť oproti klasickým vysávačom a pomohol vám sa rozhodnúť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button