Nezaradené

Ako na predvianočný zhon?

ako zvládnuť predvianočný zhonRada žien má Vianoce spojené len s upratovaním celého bytu, s jeho výzdobou, s pečením cukroviniek, s varením tradičných jedál, so zháňaním darčekov pre celú rodinu a s radom ďalších povinností. Ostatní členovia rodiny väčšinou pomáhajú, ale nenesú to najťažšie bremeno, akým je organizácia všetkých prác, zodpovednosť za to, aby všetko bolo hotové a na nič sa nezabudlo. Skúsime gazdinkám poradiť, ako na predvianočný zhon.

Metódy ako zvládnuť predvianočný zhon

Nakupujte darčeky v predstihu

Kým byt sa zdobí a upratuje až neskôr, darčeky môžete mať už nakúpené v polovici novembra. Ako efektívne nakupovať darčeky pre mále deti, na to sme upozornili v článku: „Ako vybrať pre malé dieťa vianočný darček?„.

Základným pravidlom je počúvať druhých, všímať si, čo potrebujú a čo im chýba. Potom nemôžete nakúpiť nevhodný darček.

Rozdeľte prácu medzi ostatných členov rodiny

zdobenie stromčekaNenechávajte všetko len na svojich pleciach, všetci máme veľa iných starostí, ako sú vianočné sviatky, tak prečo to nechávať len na jednej osobe?

Manžel môže zohnať kapra, kúpiť vianočný stromček, vybrať darčeky pre mužskú časť rodiny alebo napríklad pripraviť zemiakový šalát. Deti môžu pomôcť s upratovaním a výzdobou bytu. A všetci spoločne potom môžete piecť vianočné pečivo.

Stačí len všetkým členom rodiny včas oznámiť, že budete ich pomoc potrebovať, vysvetliť im, že to sama nezvládnete a predvianočný zhon zvládnete. Určite to pochopia a pomôžu vám.

Uľahčite si prácu

Netrvajte na tom, že musí byť všetko perfektne upratané, lustre umyté, okná vyčistené, žalúzie alebo radiátory zotreté, záclony vypraté, postele prevlieknuté

predvianočný zhon - upratovanieNemusí byť za každú cenu 15 druhov koláčov, pretože inak by vás ohovorili, alebo by sa na vás pozerali ako na neschopnú.

Ak sa niečo nestihne, nie je to katastrofa. Nie je to predsa hon na Vianoce, ale charakteristikou adventu má byť skôr tešenie sa na vianočné sviatky a nie predvianočný zhon, dýchanie atmosféry, kedy si sú všetci k sebe bližšie a odpúšťajú si.

Nič nemusí byť perfektné

Rovnako ako nie je splnené všetko dôležité, čo predpisujú vianočné zvyklosti, tak rovnako tak nie je dôležité, aby koláče vyzerali tak ako na obrázku a aby kocky zemiakov na zemiakový šalát boli práve tak veľké, na ako ste zvyknutá a pod.

Dôležitá je pohoda, dôležité je , že niečo robíme spolu, že sa pri tom rozprávame, že nám je spolu dobre a že z našej spoločnej snahy potom vzniknú krásne Vianoce.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button