Recepty

Ako urobiť domáci tvarohový krém?

ako urobiť domáci tvarohový krémPrinášame vám recept na domáci tvarohový krém. Deti a nielen ony milujú smotanové krémy a termix. Pri súčasných cenách mliečnych výrobkov v obchodoch to nie je práve lacná záležitosť, hlavne ak je detí viac. Poradíme vám, ako si urobiť obdobu priemyselne vyrobeného tvarohovo-smotanového krému v domácich podmienkach a omnoho lacnejšie.

Čo potrebujeme na domáci tvarohový krém:

Postup ako urobiť domáci tvarohový krém krok po kroku

domáci krémUvaríme puding bežným spôsobom podľa návodu na sáčku. Horúci puding po celom povrchu posypeme kryštálovým cukrom a necháme vychladnúť.

Cukor sypeme preto, aby sme nemuseli puding miešať a neutvorili sme škrupinu.

Do vychladnutého pudingu pridáme kocku mäkkého tvarohu a ručne alebo elektrickým šľahačom vymiešame hladký krém.

Podľa potreby upravíme hustotu pridaním smotany.

tvarohový krémTento základný krém ďalej ochucujte podľa seba, môžete pridať kakao, karamel, vanilkový cukor či ovocie.

Tvarohovú desiatu rozdelíme do pohárov, pridáme kompótové ovocie, piškóty a môžeme ozdobiť hoblinkami čokolády, čokoládovým zdobením alebo ušľahanou šľahačkou.

Prajeme vám aj vašim ratolestiam dobrú chuť!

Tip

Pri varení pudingu môžete použiť pudingový prášok aj iné príchuti, než len vanilku.

Tvaroh a jeho vplyv na organizmus

Tvaroh patrí medzi najobľúbenejšie mliečne výrobky a teší sa veľkej popularite aj v našich končinách. Tento mliečny výrobok obsahuje množstvo pozitívnych účinkov na organizmus – obsahuje množstvo bielkovín, vďaka ktorým budeme sýty po dlhý čas.

Obsahuje vitamíny A, B6, B12, C, D, E pomáha pri prevencii osteoporózy, znižuje hladinu choresterolu v krvi, posilňuje imunitný systém či zabraňuje odumieraniu nervových buniek.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button