Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Recepty

Ako pripraviť čučoriedkové smoothie?

ako správne pripraviť čučoriedkové smoothieČučoriedkové smoothie, patrí medzi smoothie, ktoré obsahujú najviac antioxidantov. Pozrite si recept ako ho pripraviť.

Potrebné ingrediencie na čučoriedkové smoothie:

  • 150 g čučoriedok
  • 150 vanilkového jogurtu
  • 4 veľké kocky ľadu

Postup ako urobiť smoothie z čučoriedok

Vezmeme si čučoriedky, ktoré môžu byť čerstvé, mrazené či nakladané (ak však chceme, aby bol nápoj maximálne osviežujúce, potom sú tie zamrazené ideálnou voľbou) a vložíme ich spolu s vanilkovým jogurtom a ľadom do smoothie mixera, v ktorom následne čučoriedkové smoothie zmixujeme dohladka . Tým je hotové a môžeme konzumovať.

Čučoriedkové smoothie a jeho nutričné ​​hodnoty

Všetky nižšie spísané nutričné ​​hodnoty pre čučoriedkové smoothie sú pochopiteľne približné. Vždy bude záležať na kvalite a skutočnom množstve použitých surovín.

Tieto faktory sa budú samozrejme v každom jednotlivom prípade do istej miery líšiť, a preto nie je možné výživové hodnoty úplne presne stanoviť.

Ak však budete v maximálnej možnej miere dodržiavať odporúčané množstvo ingrediencií, ktoré budú mať zároveň dostatočnú kvalitu, možno sa na nižšie uvedené údaje takpovediac „plus-mínus“ spoľahnúť.

Kalórie celkom 158,7
Tuky 0 g
– Z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
– Z toho polynenasýtené mastné kyseliny 0 g
– Z toho mononenasýtené mastné kyseliny 0 g
Cholesterol 3,7 mg
Sodík 77,1 mg
Draslík 357,7 mg
Sacharidy 34,5 g
– Z toho vláknina 4 g
– Z toho cukry 23,8 g
Bielkoviny 5,2 g

Vitamíny, minerály a stopové prvky

Vitamín A 15,5 %
Vitamín B12 0 %
Vitamín B6 2,7 %
Vitamín C 32,5 %
Vitamín D 16,6 %
Vitamín E 7,4 %
Vápnik 17,7 %
Meď 4,9 %
Kyselina listová 2,3 %
Železo 1,5 %
Horčík 2,1 %
Mangán 21,1 %
Niacin 2,7 %
Kyselina pantotenová 1,4 %
Fosfor 9,9 %
Riboflavin 4,4 %
Selén 1,2 %
Thiamin/ Vitamín B1 4,8 %
Zinok 1,1 %

 

Alternatívne použitie surovín

Namiesto vanilkového jogurtu môžete použiť ľubovoľný ochutený jogurt podľa vlastného uváženia (bez obáv môžete siahnuť aj po bielom neochutené jogurtu). Ponúka sa tiež alternatíva v podobe rôznych mliečnych a jogurtových nápojov, ako je napríklad kefírové mlieko.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button