Recepty

Ako upiecť výborné medovníčky?

Tento recept na výborné medovníčky alebo medové perníčky je obľúbený nielen kvôli veľkosti dávky (malých perníčkov môže byť až 200 ks), ale preto lebo sú ihneď mäkké a tiež dlho vydržia aj bez náročného skladovania. Perníčky sú dôležitou súčasťou nielen Vianoc, ale aj Veľkej noci, a čím iným potešiť svojich blízkych ako krásnym perníkovým srdcom.

Čo je potrebné ak chcete upiecť výborné medovníčky:

  • 1200 g hladkej múky (750 g pšeničnej a 450 g ražnej)
  • 420 g práškového cukru
  • 250 g masla
  • 6 vajec
  • 8 polievkových lyžíc medu
  • 3 polievkové lyžice kakaa
  • 1-2 polievkové lyžice perníkového korenia
  • 1 vanilkový cukor
  • 3-5 lyžičiek sódy

Postup prípravy výborných medovníčkov krok po kroku

Najprv si pripravíme cesto na perníčky. Začneme sypkými surovinami. V mise si premiešame múku (kombinujeme pšeničnú a ražnú), práškový cukor a vanilkový cukor, kakao s korením a sódou.recept na výborné medovníčky

V kastróliku si rozpustíme maslo s medom a zvaríme. Použiť môžeme akýkoľvek včelí med, ktorý máte doma.

V niektorých receptoch na perníčky sa med neohrieva, ohrievanie medu sa mnohým pri pečení vianočných alebo veľkonočných perníčkov už osvedčilo.

Rozpustenú zmes vlejeme do múky a premiešame. Dostaneme najprv sypkú zmes podobnú posýpke. Potom pridáme všetky vajcia, ktoré najprv premiešame. Vypracujeme cesto a v potravinovej fólii ho necháme 1-3 dni odležať.

Predtým ako začneme rozvaľovať cesto, poriadne si ho po častiach prepracujeme. Potom cesto rozvaľkáme na 3-4 mm hrubú placku, z ktorej pomocou formičiek vykrajujeme požadované tvary perníčkov. Vykrajované perníčky pokladáme na plech vyložený papierom na pečenie.

Perníčky pečieme v rúre pri teplote 190 ° C. Po vytiahnutí z rúry ich necháme vychladnúť na plechu, keď vychladnú, potrieme ich zmesou rozšľahaného vajíčka s kvapkou citrónovej šťavy.

Tieto výborné medovníčky nakoniec zdobíme bielkovou polevou.

Tip

Vajíčko pred potieraním odporúčame precediť cez jemné sitko, aby sa lepšie rozotieralo a nenechávalo šmuhy.

Ďalšie odporúčané recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button