Recepty

Ako upiecť diétne kura na kyslej kapuste?

diétnemu kuraťuKto by už len nepoznal diétne kura, ktoré toľko ľudí preferuje kvôli chudnutiu. Kuracie mäso je odporúčané ľuďom dodržujúcim zásady zdravého stravovania. Je ľahko stráviteľné, obsahuje minimum tukov a preto ho do svojej stravy môžu zaradzovať aj ľudia, ktorí majú práve nejakú ťažkú tráviacu chorobu. Vyskúšajte pečené kura s kapustou podľa nasledujúceho receptu. Diétne kura na kyslej kapuste je bez akéhokoľvek pridaného tuku.

Čo je potrebné na diétne kura na kyslej kapuste:

Postup prípravy diétnej kury na kyslej kapuste krok po kroku

Na dno pekáča rovnomerne rozprestrite kyslú kapustu. Pokiaľ máte tú možnosť, kúpte si voľne váženú kapustu alebo kapustu balenú vo vrecku, je chuťovo podstatne lepšia ako obyčajná varená kyslá kapusta z obchodu.

diétne kura na kyslej kapusteKapustu nevytláčajte, do pekáča sa hodí aj šťava z kapusty. Na kapustu položte pokrájanú cibuľku na prúžky a sladké jablko bez šupiek a jadierok.

Kura očistite a rozdeľte na polovicu. Následne ho položte na pripravenú zeleninu, kožou smerom nahor.

Všetko to pekne posoľte a posypte kmínom. Kmínom nemusíte šetriť. Kura pečte pri teplote 200°C.

Keď sa vám odparí všetka tekutina a vypečie sa tuk z mäsa, polejte mäso trochou vody a vráťte ho späť do rúry. Potom zvýšte teplotu na maximum a nechajte kura piecť dovtedy, kým vám nechytí zlatistý nádych

Ako dokončiť recept na diétne kura na kyslej kapuste

Následne premiešajte kapustu s cibuľou a jablkami a poprípade to celé dosoľte. Na tanier ku každej porcii mäsa pridajte kapustu. Ako prílohu môžete použiť zemiaky alebo niečo iné, je to na vás. Prajeme vám dobrú chuť!

Ďalšie odporúčané recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button