Recepty

Ako spraviť domácu nutelu?

ako spraviť domácu nuteluMnohí z nás milujú čokoládu, čokoládové krémy. Nutela, ktorú milujú nielen deti, nie je zdravá. Obsahuje totiž cca 30% tuku a vyše 50% cukru! K tomu obsahuje rad ďalších nezdravých prísad. Naviac je v nej obsiahnutý palmový olej, ktorý ako je známe ničí nielen naše zdravie, ale aj našu planétu. Preto vám odporúčam vyrobiť si čokoládovú domácu nutelu, ktorá je neporovnateľne zdravšia a koniec koncov aj lacnejšia ako kupovaná.

Čo je potrebné ak si chcete spraviť domácu nutelu:

Suroviny na domácu nutelu:

  • 200 g lieskových orieškov
  • 1 lyžica kokosového oleja
  • 2 lyžice medu, množstvo medu závisí od vašej chuti (namiesto medu môžete použiť napríklad javorový sirup)
  • 2 lyžice kvalitného kakaového prášku (namiesto kakaového prášku môžete použiť karob)
  • 1 lyžička vanilkového extraktu
  • štipka soli

Pomôcky:

  • mixér (na rozmixovanie lieskových orieškov)

Postup prípravy domácej nutely krok po kroku

Lieskové oriešky dáme do mixéra a dôkladne rozmixujeme.

domácu nuteluPostupne pridávame kokosový olej, med, kakaový prášok, štipku soli a vanilkový extrakt. Zmes mixujeme tak dlho, kým nevznikne krémová konzistencia, ktorá bude dostatočne hustá.

Hotovú čokoládovú nátierku (po domácky vyrobenú domácu nutelu) dáme do uzatvárateľného pohára (vhodná je aj obyčajná uzatvárateľná fľaša na zaváranie) a skladujeme v chladničke, pretože nutela by nemusela vydržať prípadný nápor tepla, ktorému je vystavená na dennej teplote.

Tipy ako vylepšiť domácu nutelu

Kokosový olej je medzi odborníkmi považovaný za veľmi zdravý, preto sa odporúča nahrádzať ním bežné oleje.

Domácu čokoládovú nátierku (nutelu) môžete mazať na pečivo, použiť na dochutenie jedál alebo len tak si na nej pomaškrtiť s lyžičkou. Jedná sa o veľmi chutnú a všeobecne obľúbenú sladkosť.

Pokiaľ vašim deťom nechutia pálivé talianske omáčky na cestoviny, nutela ich vie hravo nahradiť. Deti si túto pochutinu iste hneď obľúbia!

Ďalšie odporúčané recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button