Ako vyrobiť likér z jahôd?

domáci likér z jahôdAj vy ste fanúšikom likérov? Čo by ste povedali na likér z jahôd? Výroba domácich vín a likérov má u nás tradíciu, v každej dedine sa nájde niekto, kto sa touto činnosťou zaoberá. Aby sa vám podarilo si vyrobiť dobré domáce víno, musíte mať patričné vybavenie a hlavne skúsenosti. S likérom je to však jednoduchšie, najdôležitejšiu prácu urobia za vás v liehovare a vy len „doladíte“ výslednú chuť pridaním ovocia, popr. korenia. Jahodový likér zo záhradných jahôd je sladký, voňavý a má krásnu farbu.


Čo je potrebné na likér z jahôd:

  • ako na likér z jahôd0,5kg jahôd
  • 0,5l alkoholu (vodka)
  • 250g cukru
  • 0,25l vody

Postup prípravy krok po kroku

Na výrobu likéru vyberte veľmi zrelé jahody. Nesmú byť nahnité alebo plesnivé. Dôkladne ich umyte a nechajte oschnúť. Nerobte s nimi nič, kým nebudú suché.

Odporúča sa umývať plody v roztoku z 1 dielu octu a 3 dielov vody. Jahody prekrojte na polky, tie väčšie radšej na štvrtiny. Pripravené jahody nasypte do fľaše s uzáverom a zalejte ju vychladnutým cukrovým roztokom z prevarenej vody a cukru.

likér z jahôdDolejte fľašu alkoholom, najlepšie vodkou alebo konzumným liehom. Fľašu uzavrite a nechajte ju asi 3 týždne odstáť niekde v tmavom mieste pri izbovej teplote.

Ako dokončiť recept jahodový likér

Každý deň fľašu pretrepte, zozačiatku niekoľko krát denne, neskôr ju stačí už len raz za deň. Po 3 týždňoch likér z jahôd preceďte cez hustú tkaninu. Jahody nevytláčajte, likér by ostal zakalený. Likér bude mať krásnu červenú farbu a vôňu po jahodách. Dúfame, že sa vám recept na jahodový likér páčil a že si na ňom pochutnáte vy aj vaši priatelia.

Vyskúšajte aj tieto recepty:


Mohlo by vás zaujímať

Recepty na rýchle drinky z vodky

4 drinky z vodky, ktorých príprava nezaberie viac ako 10 minút

Chystáte sa organizovať domácu párty a chcete sa blysnúť v dobrom svetle? Príprava týchto 4 …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.