Recepty

Ako pripraviť detský vianočný punč?

ako na detský vianočný punčChceli by ste si doma pripraviť detský vianočný punč? Na to, aby ste mohli takýto sladký nápoj podávať svojím deťom nesmie punč obsahovať jediné percento alkoholu. Takýto punč ocenia nielen deti (a samozrejme ich rodičia) ale aj potenciálny šoféri. Poďme sa teda pozrieť na to, ako pripraviť tento jednoduchý nápoj, ktorý je typický pre obdobie Vianoc.

Čo je na detský vianočný punč potrebné:

  • detský vianočný punč1 pohár ovocného kompótu (alebo môžete použiť aj zmes kompótov)
  • 1 mandarínku
  • 1 vanilkovú tyčinku
  • 1 lyžicu hrozienok
  • 2 šálky silného ovocného čaju (podľa chuti)

Postup prípravy detského vianočného punču krok po kroku

Ovocie z kompótu (môžete použiť rovnako aj rôzne druhy čerešní) nakrájajte na menšie kúsky.To isté urobte aj s mandarínkou (ak má príliš tvrdú vnútornú šupku, odstráňte aj tú).

príprava detského vianočného punčuSladký nálev z kompótu vylejte do hrnca, pridajte vanilkovú tyčinku a nechajte celý nápoj variť približne 10 minút pri strednom plameni, až kým vám kvapalina trochu nezhustne. Do vzniknutého sirupu pridajte hrozienka a nechajte tento detský vianočný punč variť ešte ďalších 5 minút.

Základ vianočného punču odstavte zo sporáka, vytiahnite z neho vanilku a pridajte ovocný čaj. Celé to dobre premiešajte a vsypte do detského punču pokrájané kúsky ovocia.

Vianočný punč podávajte hneď po dokončení, na nalievanie punču do pohárov použite dlhú lyžicu. Namiesto vanilkovej tyčinky môžete použiť aj jeden sáčok vanilkového cukru, ale výsledná aróma nebude taká intenzívna.

Ak sa vám páčil tento recept, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button