Nezaradené

Ako na vianočné tradície, zvyky a obyčaje?

ako na vianočne tradície a vianočné zvykyTo aké sú Vianoce, vďačíme celej rade okolností. Na svete je veľa štátov a každý oslavuje Vianoce trochu inak. Slovenské tradičné Vianoce predstavujú neuveriteľné množstvo zvykov a obyčajov, ktoré sa slávia len v určitých regiónoch. Niektoré zvyky k nám prišli aj zo zahraničia, spolu s partnermi. Niektoré štáty vo svete majú Vianoce tradičného charakteru a inde sú už rýdzo komerčné. Máte radi tradície a radi by ste si ich udržali, či odovzdali ďalej? Poradíme vám, ako na vianočne tradície, obyčaje a zvyky.

Čo je na vianočne tradície potrebné:

  • informácie
  • chuť a ochotu

tradičná vianočná dekoráciaNajťažším momentom býva okamih, kedy sa dve rodiny zlúčia do jednej, teda keď sa dvaja vezmú.

A kedy je potrebné, aby sa isté zvyky zlúčili, či vygenerovali nové (napr. v rámci zemiakového šalátu, polievky a pod.).

Za to, aké sú v rodine Vianoce, môže hlavne mamička. Tá do domu prináša teplo domova, recepty, výzdobu, ale tiež aj zvyky a obyčaje.

Podľa toho aký má k týmto sviatkom prístup, ovplyvní svoje deti a to ďalekosiahlo do budúcnosti.

Radosť z vianočného obdobia

Vianoce by mali byť predovšetkým pre deti, ktorým by sme mali odovzdať to čaro, múdrosť z dávnych čias, keď Vianoce nekazila komercia.

Ak chcete, aby si deti obľúbili tradičné Vianoce, je s nimi potrebné začať ešte skôr ako sa narodia, aby sa aspoň trochu zažili.

Rôzne druhy vianočných tradícií

Tradícií je v skutočnosti mnoho, ale je nemožné, aby ste ich dodržiavali absolútne všetky. Vyberte si tie pravé.

Dôležité je deti k tradíciám viesť a vysvetľovať im prečo sa jednotlivé zvyky dodržiavajú.

Povedzte im, čo jednotlivé vianočné symboly predstavujú a vtiahnite ich do deja, bude sa im to páčiť. Deti môžu pomáhať s dekoráciami, s pečením cukroviniek aj darčekmi.

vianočná atmosféra a zdobenie stromčekaZa to, že sa tieto tradície utvrdia, nemôžu len darčeky, či liatie olova, ale tiež schádzanie sa s rodinou, spievanie kolied a rozprávanie si tých najrôznejších príbehov.

Urobte to tiež. Medzi váľaním cesta môžete spomínať na detstvo, čítať si rozprávky alebo si spievať. To záleží len na vás, aké Vianoce by ste chceli mať a čoho by ste chceli dosiahnuť.

Ideálne Slovenské Vianoce sú v kruhu rodiny. Ideálne Vianoce predstavujú tie vianočné tradície a zvyky, ktoré sa nám vybavia v spojitosti s domovom, keď zavrieme oči.

Vianočné tradície predstavujú spomienky

Vianočné tradície si môžete vytvoriť aj vy sami. Tradičné Vianoce môžu byť aj bez hádzania papuče a liatia olova.

Podeľte sa s nami, aké tradície sú pre vašu rodinu charakteristické? Chodíte na polnočnú, viažete nohy stola, spievate koledy alebo jete vianočné oplátky s medom …

Vianočné sviatky sú takým jedným ceremoniálom, ktorý keď si nenecháme pokaziť komerciou, tak si tieto sviatky môžeme s plnými dúškami vychutnať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button