Recepty

Ako usmažiť cesnakové výhonky s mäsom a niečo navyše?

recept na smažené cesnakové výhonky Recept na vyprážané cesnakové výhonky s mäsom. Konečne sa na trhoch objavili mladé cesnakové výhonky. Keď na ne náhodou narazíte, neváhajte a nakupujte. Sú v predaji len veľmi obmedzenú dobu a bola by škoda sa o ne ochudobniť. Cena za túto zeleninu je zatiaľ priaznivá, v budúcnosti určite porastie (až si zákazníci zvyknú). Nasledujúci recept je inšpirovaný kuchárskym receptom z malej kuchárky čínskych jedál. Táto kuchárka vyšla niekedy v 70. rokoch minulého storočia a napísala ju Číňanka, žijúca v Prahe. Prineste do kuchyne troška čínskej atmosféry.

Čo budete potrebovať na smažené cesnakové výhonky s mäsom:

  • 250 g bravčového stehna
  • 1 tanier pokrájaných výhonkov
  • 2 polievkové lyžice sójovej omáčky
  • 1 kávová lyžička vegety
  • štipka soli
  • olej na vyprážanie

Na obalenie mäsa:

  • 1 bielok
  • 1,5 kávovej lyžičky Solamylu

Cesnakové výhonky

cesnakové výhonkyCesnakové výhonky sú mladé výhonky cesnaku hlaváč. Predávajú sa vo zväzkoch podobne ako špargľa. Tieto mladé výhonky sa z rastliny vylamujú, aby neodoberali silu rastúcemu cesnaku.

Výhonky sa zberajú mladé, nedrevnaté, krehké so zárodkom kvetenstva. Výhonky obsahujú rovnaké zdraviu prospešné látky ako cesnakové strúčiky, ale v menšej koncentrácii.

SpraZvyčajne vidla nespôsobujú problémy ani ľuďom, ktorí cesnak neznášajú. Výhonky sa môžu používať ako náhrada fazuľových strukov. Veľmi dobre sa zmrazujú, uchovávajú si pôvodnú farbu.

Príprava smažených cesnakových výhonkov krok za krokom

Príprava výhonkov

Z výhonkov oddeľte časť so zárodkom kvetenstva a odložte ju stranou, pre neskoršie použitie. Stonky dôkladne umyte a pokrájajte ich na drobné, rovnako veľké kúsky.

Mäso z bravčového stehna nakrájajte po vláknach na kúsky a obaľte v bielku so Solamylom.

Pečenie mäsa

smažené cesnakové výhonky s mäsomNa rozpálený, chuťovo neutrálny olej alebo bravčovú masť vložte mäso.

Mäso vareškou rýchlo oddeľujte od seba, aby sa nezlepili. Keď mäso zbelie, pridajte cesnakové výhonky a ihneď ich posoľte.

Hneď ako výhonky zľahka zvädnúť, pridajte ostatné suroviny a ešte niekoľko minút premiešavame.

Ak sa mäso pripaľuje, pridajte polievkovú lyžicu octu a nechajte ho odpariť.

Recept na cesnakové výhonky s mäsom je hotový

Správne pripravené výhonky sú krehké, polomäkké so zachovalou farbou. Podávaje s ryžou. Ryža k čínskym pokrmom sa pripravuje bez soli, nemá prehlušiť chuť hlavného pokrmu.

Niečo navyše

Zo zvyškov výhonkov s kvetenstvom si urobte vynikajúci základ do omáčok, na grilovanie, pesto, hrianky, a pod. Rozsekajte ich v robote nástavcom s nožmi. Na 1 kg výhonkov pridajte 200 g soli a ½ l oleja. Premiešajte a natlačte do pohárov. Hornú vrstvu musí pokrývať olej.

Nezavárajte, vydržia v chlade bez straty farby a chuti až rok. Olej musí byť chuťovo neutrálny – repkový alebo slnečnicový, atď. Soľ je najlepšia morská, ale obyčajná tiež poslúži.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button