Úvod / Recepty / Ako upiecť orechové taštičky z lineckého cesta?

Ako upiecť orechové taštičky z lineckého cesta?

orechové taštičky z vlašských orechovUpečte si spoločne s nami orechové taštičky z vlašských orechov. Použijeme cesto linecké, ktoré nie je nijako náročné na prípravu. Orechovými taštičkami urobíme radosť nielen deťom, ale celej svojej rodine, pretože zákusky alebo pečivo z vlašských orechov sú delikatesou pre väčšinu z nás. Ako upiecť orieškové taštičky z lineckého cesta sa dozviete v našom jednoduchom recepte.


Čo je potrebné na orechové taštičky z lineckého cesta:

Cesto na taštičky

  • 350 g hladkej múky
  • 200 g tuku – Hery, masla
  • 2 žĺtky
  • 130 g práškového cukru
  • 1 vanilkový cukor

Orechová plnka

  • 100 g mletých vlašských orechov
  • sneh z dvoch bielkov
  • 70 g práškového cukru
  • 1 dcl rumu

Na pracovnej doske zmiešame múku, tuk, vanilkový cukor, vajce a starostlivo vypracujeme cesto. Ak máme dostatok času, dáme cesto do chladu odpočinúť. Odležanie cesta ale nie je úplne nevyhnutné, môžeme začať s ním hneď pracovať.

Zdravé vlašské oriešky

ako upiecť orechové taštičky z vlašských orechovPripravíme si vlašské orechy. Uteší nás, že sú zdravé, dokonca sa hovorí, že najzdravšie zo všetkých orechov. Obsahujú vápnik, fosfor a vitamíny skupiny B.

Ak sme si kúpili vlašské orechy už obielené, máme ušetrené veľa práce a času. Lúskané orechy sú ale podstatne drahšie. Možno máme orechy z vlastných zdrojov a z vlastnej úrody, tak ichurčite radi spracujeme a vylúskame. Dávame pozor, aby medzi jadrami nezostali odštiepky škrupín. Jadrá orechov rozdrvíme.


Spravíme sneh

Z bielkov ušľaháme tuhý sneh. Pridáme cukor, trochu rumu (nemusíme sa báť, že by deťom uškodil, alkohol pečením vyprchá a zostane voňavá aróma), rozomleté jadrá vlašských orechov a všetko opatrne vmiešame do prichystaného bielku.

chutné orechové taštičky z vlašských orechovZ lineckého cesta vyvaľkáme asi 0,5 cm hrubý plát, z ktorého vykrajujeme kolieska. Aké veľké, záleží na vás. Pokiaľ chcete mať orechové taštičky ako vianočné pečivo, robíte kolieska menšie. Mimo vianočné sviatky je praktickejšie tvoriť kolieska väčšie, vykrajovanie je časovo menej náročné a orechové taštičky sú rýchlejšie hotové.

Hotovú orechovú náplň kladieme lyžičkou doprostred kolieska, preložíme ho napoly a taštičku uzavrieme pevným stlačením okraja. Môžeme si pomôcť nejakou formičkou, tvorítkom, aby bol okraj zubkovaný.

Stačí už len dať do rúry


Orechové taštičky kladieme na plech a následne dáme do predhriatej rúry. Pečieme pri teplote 150-180 ° C (podľa vašej rúry) asi 15 minút. Upečené taštičky nakoniec posypeme práškovým cukrom. A je hotovo. Dobrú chuť.

Vyskúšajte aj tieto chutné recepty:

Ako upiecť orechové taštičky z lineckého cesta?
4.9 (98.95%) 38 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

korenené guľôčky z jogurtového syra

Ako pripraviť korenené guľôčky z jogurtového syra?

Recept ako pripraviť korenené guľôčky z jogurtového syra. Skúste si pripraviť domácu napodobeninu pôvodne arabského …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.