Recepty

Ako upiecť tradičné linecké koláčiky?

tradičné linecké koláčiky receptCukrovinky z lineckého cesta rozhodne nesmú chýbať na žiadnom vianočnom stole. Krehké maslové cesto, kvalitný lekvár a tenká vrstva z práškového cukru na povrchu – to všetko dohromady dáva jedinečný chuťový zážitok. Prinášam vám môj recept, ako upiecť tradičné linecké koláčiky, s ktorým si pekne dokreslíte vianočnú atmosféru.

Čo je na tradičné linecké koláčiky potrebné

Cesto:

  • 30 dkg hladkej múky
  • 20 dkg masla
  • 10 dkg cukru-múčk
  • 2 žĺtky vanilkový cukor
  • citrónová kôra

Zvyšné ingrediencie: 

  • lekvár
  • práškový cukor

Ako pripraviť cesto na linecké pečivo?

miešanie cesta na tradičné vianočné koláčikyDo múky rozkrájame zmäknuté maslo, pridáme ostatné ingrediencie a rýchlo spojíme. Nebojíme sa pracovať rukami.

Miešame, kým nedostaneme hladké nelepivé cesto.

Linecké cesto dáme odpočinúť do chladničky najmenej na 2 hodiny, najlepšie cez noc. Zaslúži si to, práve tu je skryté tajomstvo jeho krehkosti.

vykrajovnaie hviezdičiek z cestaVychladené linecké cesto rozvaľkáme na pomúčenej pracovnej ploche na plát hrubý 2-3 mm a vykrajujeme z neho rôzne tvary. Polovici z nich vykrojíme stred.

pečenie vianočných koláčikovVykrojené linecké koláčiky kladieme na plech potiahnutý papierom na pečenie a pečieme v rúre rozohriatej na 180 ° C.

Hotové linecké koláčiky ľahko zružovejú – trvá to asi 4-5 minút. Necháme vychladnúť.

Nakoniec linecké koláčiky spojíme kvalitným ovocným lekvárom.

Pred podávaním lineckého pečiva pocukrujeme práškovým cukrom. Zlepené linecké koláčiky môžeme tiež poliať čokoládou a ozdobiť farebnou posýpkou.

Varovanie

Nikdy nešetrite pri nákupe surovín. Múku kupujte iba extra hladkú a maslo nenahradzujte iným tukom. Jedine tak pripravíte pravé a jediné linecké koláčiky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button