AkoaPreco.com > Recepty > Ako urobiť koláče na halloween?

Ako urobiť koláče na halloween?

koláče na halloweenDnes si ukážeme ako pripraviť koláče na halloween. Halloween je anglosaský sviatok, ktorý sa oslavuje 31. októbra. Sviatok sa časom rozšíril aj do ďalších krajín po celom svete. V posledných rokoch si získava Halloween svoju popularitu aj u nás a halloweenské oslavy sa tu začínajú udomácňovať. Symbolom sviatku Halloween sú v prvom rade vyrezané tekvice a tiež duchovia, kostlivci, čierne mačky, netopiere a iné. Pečú sa aj rôzne cukrovinky v tvare odrezaných prstov, kostí, tekvíc, strašidiel a v iných strašidelných, ale kreatívnych tvaroch. Deti v školách pripravujú rôzne dekorácie, usporadúvajú sa besiedky a často potrebujú doniesť nejaké zaujímavé koláče. Recept, ktorý ponúkam, je bleskový a stihnete ho upiecť chvíľku pred oslavou. Deti budú mať radosť a k tomu všetkému si ešte pochutnajú.


Čo je na koláče na halloween potrebné:

  • 140 g práškového cukru
  • 140 g masla alebo hery
  • 4 žĺtky
  • 50 g kakaa
  • 100 g polohrubej múky
  • Sneh zo 4 bielkov
  • Tuk a múka na vymastenie a vysypanie plechuhalloweenske koláče
  • Cukor alebo biela čokoláda na polevu
  • Vykrajovačky

Najprv si pripravíme cesto na koláče na halloween

V miske vymiešame zmäknutý tuk s cukrom, pridáme žĺtky a dôkladne vymiešame. Pridáme múku zmiešanú s kakaom a opäť premiešame. Vznikne hustejšia hmota.

Vo vhodnej nádobe ušľaháme pevný sneh zo 4 bielkov. Sneh je ušľahaný vtedy, keď z nádoby otočenej hore dnom nevypadne. Sneh zapracujeme do cesta. Cesto pomocou lízanky upravíme na vymastený a vysypaný plech. Pečieme pri 180 ° C.


Dokončenie koláčov

Upečený plát cesta necháme vychladnúť a potrieme ho polevou z bielej čokolády. Ak nechceme čokoládu, môžeme namiesto nej použiť rôznu polevu, napríklad citrónovú či bielkovú. Časť cesta si necháme bez polevy, využijeme ho na tmavé tvary ─ mačku, netopiera a iné. Po zaschnutí polevy vykrajujeme formičkou rôzne tvary. Pečivo je ihneď vhodné ku konzumácii.

Príprava polevy na koláče na halloween

zákusky na halloweenNa bielkovú polevu budeme potrebovať: 200 g práškového cukru, 1 bielok, 2 kávové lyžičky Solamylu, 1 lyžička citrónovej šťavy. Všetky ingrediencie jednoducho nasypeme do jednej nádoby a dôkladne premiešame.

Recept na cukrovú polevu:

200 g práškového cukru dôkladne rozmiešame s 5 lyžicami horúcej vody.

S polevami môžeme potrieť celý koláč, alebo byť kreatívny a vymyslieť zaujímavé kresby.

Tipy


Tieto koláče sa môžu piecť aj pri iných príležitostiach, stačí vykrájať iné tvary. Je to naozaj bleskovo rýchle a chutné.

Vyskúšajte aj tieto recepty:


Mohlo by vás zaujímať

Recept na grilovaný encián

Ako pripraviť grilovaný encián jednoducho a chutne?

Recept určený pre všetkých milovníkov tohto krémového syra, ktorým sa nechce stáť hodiny v kuchyni. …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.