Recepty

Ako urobiť čerešňovú bublaninu?

Ako urobiť čerešňovú bublaninuPrinášame recept na rýchlu bublaninu s čerešňami, žiadne váženie, presne tak nám to najlepšie vyhovuje. Čas zrejúcich čerešní znamená v slovenských domácnostiach pečenie bublanín s čerešňami, plných minerálov a vitamínov. Samozrejme, že najlepšie čerešne sú čerstvo natrhané, ale zapečené v sladkom koláči chutia tiež výborne. Po čerešňovej bublanine môžeme siahnuť kedykoľvek, skvele chutí s popoludňajším čajom alebo kávičkou. 

Na čerešňovú bublaninu budete potrebovať:

  • 2 hrnčeky hladkej múky
  • 1 hrnček kurpicového cukru
  • 1/4 kocky masla
  • 3 vajcia
  • 1/2 hrnčeka mlieka
  • prášok do pečiva
  • citrónová kôra
  • štipka soli
  • množstvo čerešní podľa uváženia

Postup prípravy čerešňovej bublaniny krok po kroku

ČerešnePrípravu čerešňovej bublaniny začneme tým, že oddelíme žĺtky od bielkov a z bielkov vyšľaháme tuhý sneh.

Postupne zašľaháme žĺtky, cukor a zmäknuté maslo. Maslo nemusíme vážiť, celé rozkrojíme na polovicu a každú polovicu opäť na polovicu. Takže použijeme štvrtinu kocky.

Pokiaľ máte maslo už použité, štvrtinu ľahko odhadnete. Jedná sa o 60 až 70 gr. masla. Prisypeme po častiach múku s kypriacim práškom, pridáme citrónovú kôru, štipku soli a ešte chvíľu šľaháme.

Pripravíme si plech na pečenie bublaniny, buď vymastený a vysypaný múkou, alebo vyložený papierom na pečenie.

Čerešne opláchneme, zbavíme stopiek a pripravíme si ich tak, aby boli použiteľné do cesta. To znamená, že čerešne odkôstkujeme, alebo necháme tak. Odkôstkovanie zaberie trochu viac času a tak vôbec nevadí, keď necháme čerešne aj s kôstkami.

Čerešňová bublaninaCesto na bublaninu s čerešňami nalejeme na pripravený plech a vyukadáme čerešňami.

Ak nám záleží na tom, aby čerešne nespadli dole (na dno plechu), posypeme ich múkou, a až potom ich dávame do cesta. Iná verzia je, že ich účelovo a s citom nahádžeme do cesta a čerešne sa rôzne prepadnú aj zostanú na povrchu. Prečítajte si aj článok ako zavárať čerešne.

Čerešňovú bublaninu pečieme na 150 až 180 ° C (záleží na vašej rúre) asi 20-25 minút. Cesto bublaniny s čerešňami nie je vysoké, tak sa rýchlo prepečie.

Špajdľou skúsime, či je cesto hotové. Hotovú bublaninu s čerešňami nakoniec posypeme vanilkovým alebo práškovým cukrom. Čerešňovú bublaninu podávame.

Vyskúšajte aj ďalšie recepty na ovocné koláče:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button